• Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • "Görmedikleri hâlde Rablerinden korkanlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. Sözünüzü gizleyin, yahut onu açığa vurun; (fark etmez). Şüphesiz Allah, sinelerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir. Yaratan bilmez mi? O, en gizli şeyleri bilir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır."(Mülk, 12-14)
 • "Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder."(et-Tergîb ve'l-Terhİb 2/116)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 06:08Güneş 07:33Öğle 13:22İkindi 16:28Akşam 19:01Yatsı 20:20
  • 10°C Kocaeli
  • 12°C İstanbul
  • 9°C Ankara
  • 10°C Rize
 • BIST: 9145.7 0.92
 • Altın: 2043.581 0.19
 • Dolar: 31.2232 0.07
 • Euro: 33.9616 0.37

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Chp’nin Başvurusunu Reddeden Yüksek Seçim Kurulu’nun Kararını Değerlendirdi:

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankaralıya layık olmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Chp’nin Başvurusunu Reddeden Yüksek Seçim Kurulu’nun Kararını Değerlendirdi:

- Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankaralıya layık olmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi.

Başkan Gökçek, “Bana oy veren vatandaşlarıma, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından bizden dualarını eksik etmeyen kardeşlerime ve büyüklerime bir kez daha şükranlarıma sunuyorum” diye konuştu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı ret kararının ardından Beyaz TV’de açıklamalarda bulunan Başkan Gökçek, “Bu seçimin gerçek kahramanı Başbakanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gayretleri dolayısıyla hem Ankara hem de Türkiye adına özellikle Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

“Allahın izniyle Ankaralıya layık olmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz” diye konuşan Başkan Gökçek, son beş yıllık dönemde en güzel hizmetleri yaparak Ankara’dan ayrılmak istediğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mansur Yavaş’ın yaptıklarını değerlendiren Başkan Gökçek, “Bu işleri kendiliğinden yapmadı. Beynelmilel güçlerin, baronlara verdiği talimatlarla yaptı” dedi.

Rakiplerinin kaybettikleri her seçimi doğrudan doğruya “şaibelidir” diye nitelediklerini belirten Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“Ama aksi istikamette çıkan kararlar olduğu zaman sorun yok. Bu kadar çifte standartlı, bu kadar çift yönlü hareket eden bir karaktere sahip. Onun için parti önemli değil, onun için kendi şahsi önemli. Seçimi kazandıktan sonra Yavaş hakkında birçok değişik bilgilere sahip oldum ki hayrete düştüm.”

“BİR YIĞIN İNSANA İŞ VAADİNDE BULUNMUŞ”

CHP adayı Mansur Yavaş’ın propaganda döneminde seçimleri kazanması halinde Belediye şirketlerinin tamamını başka başka gruplara vermek için söz verdiğini kaydeden Başkan Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir yığın insana iş vaat etmiş. Şirketlerin her biri için ‘burası senin, burası senin’ demiş. Herkes işgal etmeye kalkmış şirketleri. Hatta ANFA’ya gelip baskı yapmaya kalkmışlar. Orada gerekli cevabı alarak geri dönmüşler. Şirketlerin hepsini kendi aralarında bölmüş. Ülkücü camiaya demiş ki; ‘merak etmeyin burası sizin. Sol ve marjinal gruplara demiş ki burası sizin’ insanlara inanılmaz vaatlerde bulunmuş… Bir yandan ‘çalışanlara sizi işten atmayacağım’ diyor. İlk söylediği şey ‘önce ANFA’dan adam atmaya başlayacağım’ diyor. Ve bu söylediklerine bizim Belediyenin içinden bir yığın destek verenler çıktı.”

Yavaş’ın herhangi bir ideale sahip olmadığını vurgulayan Başkan Gökçek, “İnsanları aldatmak konusunda inanılmaz bir yeteneği var. Bunun için MHP’yi de CHP’yi de kullanıyor. Yeter ki menfaat olsun. Türkiye’de idealsiz konusunda birini gösterirsen, eşittir Mansur Yavaş” şeklinde konuştu.

-KOMİK İDDİALARI VAR…

Mansur Yavaş’ın Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı başvuru dilekçesinde öne sürdüğü iddiaları değerlendiren Başkan Gökçek, iddiaları çok komik bulduğunu kaydederek şöyle devam etti:

“Mesela diyor ki, ‘Melih Gökçek Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte basın toplantısı yaptı, bu seçime gölge düşürmüştür, Adalet Bakanı taraf tutmuştur, seçim iptal edilmesi lazım’ diyor, buna ne denir biliyor musunuz: ‘Haydaaaa!’… Aynen bu denir başka herhangi bir şey denmez. Başbakanımız bizim bütün mitinglerimize geldi, bu mantığa göre seçimlerin iptal edilmesi lazım. Mantığı düşünebiliyor musunuz? Bunu resmi olarak müracaat hanesine yazabiliyor…‘Türkiye’de twitter yasaklandı bunun için seçimin iptal edilmesi lazım, insanlar özgürce kendilerini ifade edemiyorlar’ diyor, yani böyle bir şey var mı? akıl var mantık var. Ben hayretlere düşüyorum, dolayısıyla ileri sürdüğü iddiaların hiç biri samimi değil.”

“AMERİKAN ELÇİSİNE MÜRACAAT ETSİN” …

Başkan Gökçek, hukuki yolların tümünü bitiren Mansur Yavaş’a şu önerilerde bulundu:

“Mansur Yavaş, Anayasa Mahkemesi ve İnsan Hakları mahkemesi diyor ama ben ona başka tavsiyelerde bulunayım; mesela Rekabet Kurumu’na müracaat edebilir, haksız bir rekabet yapılmıştır, Melih Gökçek daha çok televizyonlara çıkmıştır, benden daha fazla konuşmuştur, seçimin iptal edilmesi diye…Kamu İhale Kurumu’na müracaat etsin, Tahkim’e başvurabilir …Diyebilir ki ‘burada hile var’ yani resmen hile karıştı, maç doğru dürüst yapılmadı, yetmedi CAS’a gidebilir, bu maç doğru bir maç değil diye…Tüketici Hakları’na müracaat edebilir, ondan sonra Birleşmiş Milletler’e müracaat edebilir, Enerji Piyasası’na, fazla enerji sarf ettirdi diye..Ve en önemlisi doğru Amerikan Elçiliği’ne gitsin, Elçiye müracaat etsin, Elçi bey, ‘maalesef bize haksızlık yapıldı, bu seçimler iptal edilsin’ desin. Bizim Ankara’daki elçi enteresan birisi bunun için çözüm bulabilir.”

“SEÇİMLERDE HİLE VAR” DEDİRTMEK İSTİYORLAR

Başkan Gökçek Mansur Yavaş’ın sonuç alamayacağını bile bile kapı kapı dolaşarak başvurularda bulunma nedenini ise şöyle açıkladı:

“İstanbul’da aynı baronlar tarafından Sarıgül’e de görev verildi, arada 600 bin oy vardı, İstanbul’da da iptal için başvuruda bulundular. Bunda bir doyum yok, baronlar Türkiye’deki seçimlere şaibe katıldığını yüksek sesle dile getirip yurtdışına mesaj vermek istiyor. Ben bunu seçimden önce de ısrarla anlattım, dedim ki; özellikle karışıklıklar çıkartacaklar ve gerçekten bunları teker yapıyorlar şu anda…”

“MANSUR YAVAŞ ÇIKARI NEREDE İSE ORADA OLUR”

Başkan Gökçek, bir soru üzerine Mansur Yavaş’ın siyasi geleceği ile ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu:

“CHP’de kalabilir de kalmayabilir de. O tamamen menfaatini düşünür. Yüzde yüz garanti alıp da bu tarafta bir şey görürse kalır. Bakar ki yeniden öbür tarafa geçip Devlet Bahçeli’ye bir uzaklaştırma imkanı bulabilir. Tabanda bir hareket görür, 'ben gidip orada yeniden lider olayım', cevabı kolay, ben CHP’yi orada kullandım tekrar yerime döndüm der. Onun için ilke milke önemli değil, katiyen önemli değil. Oraya da dönebilir. Ama temenni ederim ki dönsün. Yani Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönsün ve Devlet Bahçeli de bunun ne olduğunu iyice bir daha görsün. Devlet Bahçeli bu seçimlerde Ankara’ya asılmadı onu açıkça söyleyeyim. Asılmadığı için bu tarafa Milliyetçi Hareket Partisi’nden kendisine gelen oydan daha fazla oy kaydı. Dolayısıyla kendilerinin arasında bir hesaplaşma olmasını ben şahsen isterim... Ama insanın bu kadar ilkesiz olması mümkün değil, kalkıp yıllarca sola karşı mücadele ediyorsun, ilkelerin hepsini bir kenara atıyorsun ve ondan sonra gidiyorsun Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oluyorsun.”

“PARALEL YAPININ BANA KARŞI İNANILMAZ MÜCADELESİ OLDU”

Başkan Gökçek, “paralel yapı” ile ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu:

“Paralel yapının bana karşı inanılmaz bir mücadelesi oldu. Kapı kapı dolaştılar, CHP için emek sarfedenlerin hepsine hakkımı haram ediyorum. Ahirette iki elim yakalarında. Benim onlara yapmadığım iyilik kalmadı. Ben onlara hiçbir yanlış yapmadım. Hayatta bir yanlış yapmadım, hep başımın tacı yaptım.”

Seçimden önce bu yöndeki beyanlarını ortaya koyduğunu belirten Başkan Gökçek, uyarılarının paralel yapıdaki bazı insanlarda olumlu karşılık bulduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Müspet anlamda karşılık bulanlar da oldu, bulmayanlar da oldu. Ancak ben o dönem içinde anlatmadım bana ne iftiralar attılar, ne hırsızlığımı bıraktılar, bakın geçen seçimde özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin bana sistemli olarak yaptığı bir yolsuzluk iddiası vardı, bu sefer bu iddiaları bunlar yaptılar, ne hakları var bana bunu yapmaya? Bu kadar kalkıp hizmet’e yardım edilirken, ‘Aslan Başkanım, canım Başkanım, Allah senden razı olsun, kimse senin gibi bize kol kanat germedi’ diyen insanlar ne oldu da bir gün içinde bana düşman oldular. Bunu anlatmaları lazım, bunu izah etmeleri lazım. Kalkıp başkalarının adına hareket edip beynelmilel güçlerin adına hareket edip ondan sonra gel burada. ‘Sırf gitsin AK Parti, sırf gitsin Recep Tayyip Erdoğan, sırf gitsin Melih Gökçek bunun için mücadele vermek İslam’ın neresinde var? Onlara hakkımı helal etmiyorum verenlere, ama onun haricinde bana telefon açanlar var bizzat Başkanım oyumu sana verdik diyenler var. O lafın bizi çok etkiledi diyen çok insan var. Bunların hepsinden Allah razı olsun her zaman gene bunlarla beraber olacağız.”

"TORUNLARIMI O OKULDAN ALDIM"

Başkan Gökçek, torunlarını paralel yapının okullarından aldığını kaydederek, “Onlara çocuklarımı emanet ettim. İlk yaptığım iş de oğlumla konuşup torunlarımı onların okullarından almak oldu. Şu anda aldım ve bir başka tarafa aldım. Artık onlara emanet etmek mümkün değil. Çünkü artık hizmet hareketinden çıkmış iş doğrudan doğruya düşmanlık hareketine dönüşmüş böyle bir şey yapmaya hakları var mı? Allah’tan korksunlar. Başbakanımız yüzde yüz haklıymış…” dedi.

BAŞKAN GÖKÇEK: “BOMBA GİBİYİM… ANKARA UÇACAK"

Başkan Gökçek “Şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?” şeklindeki bir soruyu ise, “Kendimi bomba gibi hissediyorum… Gayet iyi hissediyorum, şu kadarını söyleyeyim, tecrübe parayla satın alınmaz. Bendeki tecrübe Türkiye’deki hiçbir belediye Başkanı’nda yok. Bu dönemde birlikte şahit olacağız. Allah izin verirse tabi, uçacak Ankara iyice, turizmde uçacak, inanç turizminde uçacak, hizmette uçacak, ben kentimle iftihar ediyorum, benim kentimin hiçbir eksiği yok” şeklinde cevaplandırdı.

“AK PARTİ ROZETİMİ ÇIKARTMAM”

“Ben rozetimi çıkartmam. Ben AK Partiliyim, AK Partili olarak yoluma devam ederim. AK Partili Belediye Başkanı olarak hizmet ederim, ama hizmette ayırım yapmam” diyen Başkan Gökçek, “Öbürüsü diyor ki ben rozetimi çıkartacağım, takmadın ki çıkartasın. Çıkartsan ne anlamı olur ki, senin çıkartmanın da bir anlamı yok takmaya çıkartmaya alışmışsın. Onu takar öbürüsünü çıkartırsın, senin için bir anlamı yok, ama şimdi bizim için AK Partili olmak bir onur” diye konuştu.

Başkan Gökçek, “AK Partili olmak bir ayrıcalık, AK Partili olmak bir şeref. Ben rozetimi çıkartmıyorum, bu rozetimle Ankara’da insanlar arasında ayırım yapmadan hizmet edeceğiz inşallah hizmetin nasıl olduğunu da birlikte göreceğiz inşallah” diye konuştu.

“124 BİN OY İPTAL EDİLDİ”

Oy atma işlemi sırasında sandık başında yapılan bazı usulsüzlüklere de değinen Başkan Gökçek, “Pusulalarıyla birlikte üç tane pusula var. Büyükşehir, ilçe ve belediye meclisi üçü de birlikte mahalle muhtarlarının koçanlarını da beraber verdiler. Özellikle tiplerine bakıyorlar, yaşlı, gerçekten temiz saf... Bu AK Parti’ye oy verir diyorlar, bunlar birlikte içine at diyorlar” dedi.

Bu nedenle Ankara’da toplam 124 bin oyun iptal olduğunu iptal olan oyların en az 100 binin ise AK Partiye ait olduğunu ifade eden Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“Sadece Keçiören’de 27 bin oy iptal oldu. Bu 27 bin oyun en az 23-24 bini bizim. Bir kere 124 bin oy içerisinde 100 bin oyumuz böyle gitti ve bunu bilinçli olarak yaptılar. İkincisi oy dağılımlarını okurken, bilhassa Batıkent’te Çayyolu’nda çok oldu. Açıyorlar okuyorlar birçok şeye de maalesef bizim arkadaşlar da yeterince müdahale etmediler. Pek çok oyumuz orada gitti. Ben anketlerde bir tahminde bulunuyordum yani arada en az 8 puan olacak gibi görünüyordu. Çünkü bir tarafa 3 puan koyar bir taraftan 3 puan çıkartırsanız aradaki farkla birlikte anında zaten 7 puanı buluyor.”

“BU SEÇİMLERİ YEDİ DÜVELE KARŞI KAZANDIK”

Çankaya ve Yenimahalle de CHP’li veya paralel yapıdan isimlerim sandık başkanları yapıldığını vurgulayan Başkan Gökçek, “Yedi düvele karşı kazandık derken kimse bunları unutmasın. Yani biz bunları unutmayacağız. Sayın başbakanımızın da metodu budur. İyilik de unutulmaz, kötülük de unutulmaz” diye konuştu.

“AMACIMIZ CUMHURBAŞKANLIĞINI BİRİNCİ TURDA KAZANMAK”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaştığını artık işlerinin Cumhurbaşkanlığını seçimini birinci turda kazanmak olduğunu söyleyen Başkan Gökçek, “Ben temenni ediyorum ki ya Başbakanımız, ya Cumhurbaşkanımız. Gene birisi bir yere birisi bir yere gidecek ve orada devam edeceğiz. Ondan sonra bu işi götüreceğiz ve alacağız. Ben tekrar bir sefer daha bütün vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum, dua edenlere çok teşekkür ediyorum. Rabbime de hamd ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Milli Hakimiyet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim