AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı için görevlerinden istifa eden 7 ilçe başkanının yerine atamalar yapılmıştı. Bu yedi ilçe başkanından İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan ve Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay yeni yönetim oluşturma, Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu ise mevcut yönetimle göreve devam kararı almıştı. 6 ilçede yeni yönetim kurulu, Genel Merkez tarafından onaylandı.
İZMİT
Ali Güney
Turgay Aydıner
Abdullah Saburlu
Sami Ataman
Ecenur Sevilen
Zehra Aynacı
Ahmet Çelik
İsmail Özdemir
Ali Galip Göktürk
Bülent Durmuş
Yusuf Çetkin
Mazhar Yıldız
Murat Yılmaz
Yusuf Taşer
Selim Ordu
Ertugrul Yavuz
Hayrettin Arıcan
Hicran Uzun
Önder Karakaş
Yusuf Yıldız
Murat Ergelen
Emre Keklik
Hasan Demir
KARTEPE
Sadık Yılmaz
Halil Tanrıkulu
Mustafa Çuhadar
İlhan Sakın
Mustafa Yiğit
Ersin Er Ömer
Faruk Yıldız
Fatih Bal
Yakup Elbüken
Serap Karakaş
Mehmet Tanta
Elif Durmuş
Mehmet Taşpınar
Muhammed Duman
Serkan Gültepe
Hasan Öztürk
Şevval Emine
Özaslan Arif
Özkan Murat
Yılmaz İlyas Akyıldız
Cemal Halil
Özcan Aktoprak
İlker Engin
Faruk Demiralay
Fatih Enes Subaşı
DARICA
Ufuk Acay
Merve Kacır
Arzu Karataş
Zülahya Dülger
Elif Keskin
Kerime Taşdemir
Aslan Mehmet
Şimşek Savaş
Yaşar Metohan
Taştepe Mevlüt Kocagöz
Köksal Şakar
Ufuk Subaşı
Samet Bilgen
Kemal Kaval
Fetih Çetinkaya
Nihat Duman
Hızır Bilgin
Veysel Özgür
Mehmet Akın
Eyüp Dağcı
Hüseyin Dilsiz
Sinan Ağyar
Feramuz Sağlam
Rüstem Kırkgül
Coşkun Purut
ÇAYIROVA
Ekrem Karahan
Aşkı Duman
Şahin Çat
Ayşin Balcılar
Ferhat Karabulut
Hamide Uygun
Ferit Yardagül
Ekrem Çevik
İsmail Bahadır
Büyükkeleş Özcan
Özsoy Hüseyin
Narman Fikret Bilici
Şevket Külte
Şakir Sarı
Muhittin Yiğit
Davut Aydemir
Fatma Betül
Yalçın Ayşegül
Özdemir Yavuz Koç
Tahsin Köse
Songül Rabia
Eyibil Adem
Yıldırım Hasan Bayraktar
Kadir Horoz
Melehat Kaya
GÖLCÜK
Çetin Seymen
İbrahim Ulufer
Hüseyin şişman
Ziya Yıldız
Ahmet Ersoy
Mustafa Bahar
Nihat Ekiz
Gürsel Dursun
Ömriye Çınar
İbrahim Kılıç
Kadem Gürdal
Emine Demir
Aysel Akman
Özge Yakupoğlu
Yusuf Semih
Sofu Yasin
Özmen Ergün Akkaya
Ali İhsan Uzuner
Mustafa Gürdal
Ergün Öncü
Kemal Yavuz
Hüseyin Coşkun
Murat Kurt
Metin Doruklu
Furkan Baytar
KÖRFEZ
Ramazan Tuna
Fehmi Öztürk
Şaban Aydın
Nurettin Okudan
Güncer Yeten
Hüseyin Tunç
Türkay Kaya
Adem Tetik
Erdal Durmuş
Hatice Miray
Basa Sevil
Özbek Ahlet Dağ
Aysun Demir
Erhan Güneş
Fatih Yalçın
Mehmet Ali Yıldırım
Naci Kazak
Perihan Tuç
Sedat Yılmaz
Şener Seçkin
Taner Sarıçayır
Tuncay Baran
Yunus Küçük
Yusuf Dönmez
Ziya Baştopçu