• Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • "Görmedikleri hâlde Rablerinden korkanlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. Sözünüzü gizleyin, yahut onu açığa vurun; (fark etmez). Şüphesiz Allah, sinelerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir. Yaratan bilmez mi? O, en gizli şeyleri bilir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır."(Mülk, 12-14)
 • "Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder."(et-Tergîb ve'l-Terhİb 2/116)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 04:38Güneş 06:11Öğle 13:09İkindi 16:53Akşam 19:55Yatsı 21:22
  • 11°C Kocaeli
  • 14°C İstanbul
  • 10°C Ankara
  • 15°C Rize
 • BIST: 111.060 -0.95
 • Altın: 174,401 -0.24
 • Dolar: 4,0555 0.37
 • Euro: 4,9747 -0.27

"Aman Mursi İle Kemal’i Karıştırmayın"

Başbakan Davutoğlu, "Aman Mursi ile Kemal’i karşılaştırmayın. Biri darbe mağduru, biri darbe yanlısı" dedi.Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tekirdağ’da vatandaşlarla bir araya geldi. Valilik önünde miting dü...
Aman Mursi İle Kemal’i Karıştırmayın

Başbakan Davutoğlu, "Aman Mursi ile Kemal’i karşılaştırmayın. Biri darbe mağduru, biri darbe yanlısı" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tekirdağ’da vatandaşlarla bir araya geldi. Valilik önünde miting düzenleyen Başbakan Davutoğlu, "Bizim tarihimizde 100 yıllık tarihimizde üç büyük Kuvay-ı Milliye Hareketi oldu. Birisi İzmir işgale uğradığında orada Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla ve Balıkesir’de Alacamescit’te toplanan Kuvay-ı Milliye Hareketi. Yani istiklalimizi kazanma hareketi. Diğeri Adnan Menderes’in başlattığı demokrasi hareketi. 3. Kuvay-ı Milliye AK Parti hareketidir. Çünkü ülkenin her yerinde biz varız. Namık Kemal’in vatan idealini biz temsil ediyoruz. Yahya Kemal’in İstanbul idealini biz temsil ediyoruz. Mustafa Kemal’in istiklal idealini biz temsil ediyoruz. Şimdi bir Kemal daha çıkmış ama bu Kemal’in onlarla bir alakası yok. O Kemal, ne Namık Kemal’i bilir, ne Yahya Kemal’i bilir, ne de Mustafa Kemal’in istiklal idealinden haberi vardır. Bizim davamız bütün bir milleti kuşatma davasıdır. Nedir bizim diğerlerinden farkımız biliyor musunuz? Namık Kemal vatan dediğinde bütün vatan topraklarını kastediyordu" dedi.

Mitingde gençlere seslenen Başbakan Davutoğlu, gençler için önemli müjdeleri olduğunu dile getirerek, "Sizlere çok güzel müjdelerimiz var. Bugün sabah Gençlik Spor Bakanlığımızın 190 tesisini hizmete açtık. Futbol sahaları, gençlik merkezleri, bizim iktidarımız döneminde bin 560 tesisi inşa ettik. 199 gençlik merkezi kurduk. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin toplam tesisinden daha fazlasını AK Parti iktidarları döneminde biz kurduk. Şimdi gençler, madem ben Kuvay-i Milliye’den ve vatandan bahsederek girecektim ama gençler üzerinde duralım. Şimdi inşallah 18 yaşına girmiş olan gençlerimiz var aramızda mutlaka. Oy verecek miyiz? Bakın Ak Parti bir önerge verdi. Dedik ki, seçme hakkı gibi seçilme hakkı da 18 yaşına insin. Yani Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fetih hazırlığına girdiği dönemdeki gençlerimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de girsin istedik. Ama bütün muhalefet karşı çıktı. MHP’nin o zaman grup başkan vekili, genel başkan yardımcısı çıktı ‘Memleketi bu çocuklara mı vereceksiniz?’ dedi. CHP, her yerde gençliğe hitap ettiğini söyleyenler bir baktınız bu teklifimize karşı çıktılar. Gençliğe sahip çıkan kim? 199 gençlik merkezini yapan kim? Bin 560 spor tesisi ve diğer gençlik tesislerini yapan kim? Ve şimdi Türk Hava Yolları ile konuştuk. Gençlerimiz dünyayı tanısın. Evlad-ı Fatihan’ın Balkanlar’ı, Orta Asya’yı, Orta Doğu’yu bilsin diye Türk Hava Yolları ile konuştuk ve anlaştık. Yurt dışına çıkan 12 ile 25 yaş arası gençlere Türk Hava Yolları biletleri yüzde 30 indirimli. Gençlerimizi biz alanda görmek istiyoruz. Sizinle dünyanın her yerine gideceğiz. Dünyanın her yerinde bu al bayrağı dalgalandıracağız. Filistin davası gerektiğinde Filistin, Saraybosna sorduğunda biz buradayız diyeceğiz. Üsküp sorduğunda merak etme arkandayız diyeceğiz. Semerkant nerede Türkiye diye Orta Asya’dan biri sorsa biz buradayız diyecek miyiz? Üsküp’e gittim. Üsküp’te oradaki soydaşlarımız geçen sene Aralık ayında dediler ki Sayın Başbakan’ım dediler, ‘Biz bayrak aşkıyla doluyuz, bize al bayrak gönderir misiniz?’ Dedim ki bundan sonra Rumeli’de ve dünyanın neresinde olursa olsun bütün isteyen herkese, soydaşlarımıza 3 emaneti götüreceğiz. Al bayrak, Kuran-ı azimüşan ve Türkçe sözlük. Tekirdağ deyince bizim aklımıza Üsküp, gelir, Saray Bosna gelir. Gençlerimiz biz iktidara geldiğimizde 45 lira burs alıyordu. Şimdi 330 lira burs alıyor. Yüksek lisans 660 lira, doktora 990 lira. Bütün bunlara gençlere kim verdi? Onlar konuşur, Ak Parti yapar" dedi.

"YİNE AYNI DOĞRULTUDA 2023’E BÜYÜK HEDEFLERLE YÜRÜYORUZ"

Konuşmasında muhalefete yüklenen Başbakan Davutoğlu, "Şimdi ikinci yarı başlıyor. 12 yıl içinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde olağanüstü hizmetler geçekleştirdik. Şimdi yine aynı doğrultuda 2023’e büyük hedeflerle yürüyoruz. Kılıçdaroğlu bir mega proje hazırladı, 2035 yılını tarih verdi. 20 yıl sonra kim öle, kim kala. Kılıçdaroğlu o zaman herhalde Allah ömür versin ama 85-90 yaşını bulacak. Şimdi biz ise söylediğimiz şeyi 4 yıllık, 8 yıllık programlarla söylüyoruz. Biri de diyor ki bana 4 yıl verin başka bir şey istemem. Peki 4 yıl istiyorsun da niye projelerini 20 yıl ilan ediyorsun? Çünkü 4 yılda bizim hazinede biriktirdiğimiz bütün imkanları, bütün bir kapasiteyi aynen SSK’daki gibi harcayıp, tüketip gidecek. İzin verir misiniz? Şimdi o 2035’e vade veriyor. Noteri de şahit gösteriyor. Bizim notere ihtiyacımız yok. Bizim noterimiz ne biliyor musunuz? Geride bıraktığımız eserler. Ak Parti söz verdi mi yapar. Notere ihtiyaç yok. Bakın gelin birer birer şöyle bir gezelim. Neleri söz verdik, neleri yaptık, neleri yapıyoruz. Ordu- Giresun havalimanını 3 gün önce açtık. Denizin üzerinde dolguyla havalimanı açtık. Fark ne biliyor musunuz? Biz yapacağımıza inanıyoruz. Biz bir söz verdik mi bunu mutlaka gerçekleştiriyoruz. Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul önlerine, donanma Haliç’e yaklaştığında bakarlar zincir var. Haliç’e girmek mümkün değil. Sıradan bir sultan olsa, sıradan bir komutan olsa der ki ‘O zaman geri dönelim bekleyelim.’ Hayır. Fatih’ler söyle der: ‘Eğer denizden gidemiyorsak gemileri karadan yürütürüz.’ İşte biz de eğer Karadeniz dağları geçit vermiyorsa biz havalimanını denize yaparız denize. Notere ihtiyaç var mı? Çünkü yaptı. O zaman onlar, konuşur AK Parti yapar. Gelin buraya İstanbul’a Tekirdağ’a doğru. Bakın dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’a yapıyoruz. Yılda 150 milyon yolcuyu ağırlayacağız. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Hemen yanında dünyanın en uzun 3. köprüsünü yapıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü. Hemen biraz güneyinde iki boğaz köprüsü arasında 3 katlı tüneli yapıyoruz. Yerin altında, denizin altında 3 katlı tüneli yapıyoruz. Dünyada başka örneği yok. Biz öyle 2035 demiyoruz. 4 yıl sonra diyoruz, 5 yıl sonra diyoruz, 3 yıl sonra diyoruz ama mutlaka Allah’ın izniyle bitiririz diyoruz. Aradaki fark bu. Yine bugün Çanakkale’deydim. Süleymanpaşa ve evlad-ı fatihan Anadolu’dan Rumeli’ye sallarla geçti Çanakkale’den. Ama şimdi biz Çanakkale’ye Dünya’nın en geniş asmalı köprüsünü yapıyoruz. Sadece karayolu değil. Çanakkale üzerinden demir yolu da geçecek. Bu nasıl ilgilendirir Tekirdağ’ı biliyor musunuz?" ifadelerini kullandı. .

"Siz Tekirdağ’da AK Parti’yi 1. parti yapın. Yüzde 50’yi bulun, çaya değil kahveye de geliriz, köfteye de geliriz" diyen Başbakan Davutoğlu, "7 Haziran’da 1. parti olacak mıyız Tekirdağ’da? Yüzde 50’yi geçecek miyiz? Yeni bir destan yazacak mıyız? Hatta daha iyisini söyleyeyim de yüreğimiz ısınsın. 6-0 yapar mıyız? Bakın bunlar sözde cumhuriyetçi. Bunlar sözde milliyetçi. Cumhuriyetçi demek cumhuriyeti yücelten, yükselten demektir. Cumhuriyeti kim yüceltti? Kim yükseltti? IMF’ye borcu olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bütün borçlarını ödeyerek kim onurlu kıldı. Piyade tüfeği dahi yapamıyordu ülkemiz. Şimdi tankı yapıyoruz, topu yapıyoruz, atak helikopteriniz yapıyoruz, uzay ajansını kuruyoruz, uyduyu göğe gönderiyoruz. Kim yapıyor? Onlar konuşur, AK Parti yapar. Daha neler yapacağız. Bakın Çanakkale Köprüsünü yapıyoruz. İstanbul’da Marmaray’ı yaptık. Avrasya tünelini de yaptık. Fark burada" diye konuştu.

"AMAN MURSİ İLE KEMAL’İ KARIŞTIRMAYIN. BİRİ DARBE MAĞDURU BİRİ DARBE YANLISI"

"Aman Mursi ile Kemal’i karşılaştırmayın. Biri darbe mağduru, biri darbe yanlısı" diyen Başbakan Davutoğlu, "Biz sorarız 27 Mayıs’a karşı mısın? Kem küm. Karşıyım diyemez. Biz sorarız 28 Şubat’a karşı mısın Kılıçdaroğlu? Kem küm. Sorarız 27 Nisan e-muhtarısına niye dik durmadınız bizimle beraber. Kem küm. Bunlar demokrasiye inanmaz. Bunlar iktidara gelmek için her türlü vesayete, darbeye çanak tutarlar. İnşallah buradan da Kahire’ye, demokrasiyi savunan Mısırlı kardeşlerimize bir selam gönderelim. Selam olsun. Vatan şairi Namık Kemal’in çocukları ayağa kalkmış. Tekbirlerle istikbali ve istiklali hatırlatıyor. Tuna’ya hep beraber barış götürmeye var mıyız? Tuna boylarındaki her bir evlat eserine sahip çıkmaya var mıyız? Üsküp’e selam edelim mi? saray Bosna’ya, Filibe’ye edelim mi? Peki onlar Anadolu’ya dönüp bakarlar. Sizler hep kendiniz yönetiyorsunuz ne güzel istişareyi. 17-25 Aralık olayları olduğunda bir Boşnak gözleri yaşlı bir şekilde döndü. O zaman dışişleri bakanıyım. Dedi ki; ‘Eskiden biz Bosna Savaşındayken sahipsizdik, bizi katlettiler. Binlerce Boşnak’ı Dünya’nın gözü önünde katlettiler. Ne zaman ki AK Parti iktidara geldi biz Boşnaklar, Arnavutlar, Tükler Balkanlar’da sahibimiz var diye düşündük. Ama şimdi ya size bir şey olursa biz ne yaparız diye sordular?’ Tekirdağlılar Rumeli’yi sahipsiz bırakır mıyız? Saray Bosna’yı, Üsküp’ü sahipsiz bırakır mıyız? O zaman 7 Haziran’da Üsküp’e de, Saray Bosnaya’da, Filibe’ye de, Tuna Boyları’ndaki Budapeştedeki Gülbaba’ya da sahip çıkan Ak Parti’ye destek verecek misiniz? İşte Ak Parti’nin zaferi Türkiye’nin zaferidir. Türkiye’nin zaferi Rumeli’nin zaferidir. Onun için bu dava ebediyen sürecek. Ne güzel yazmışsınız ‘Ebediyen tütecek Ak Parti’nin bacası, Tekirdağ’a hoş geldin Trakya’nın hocası. Trakya’nın da Anadolu’nun da, Rumeli’nin de, Orta Asya’nın Orta Doğu’nun da hem hizmetkarıyız hem de hamisiyiz. Bütün bu Türkiye’deki mega projeleri kararlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Tekirdağ ile bunları irtibatlandıracağız. Sabah Çanakkale’de evvelsi gün İzmir’de zikrettim. Öyle bir perspektifle bakıyoruz ki Türkiye’yi merkez ülke kılmak için. Şimdi İstanbul’dan Tekirdağ’a, Tekirdağ’dan Çanakkale’ye, Balıkesir’e Bursa’ya otoyolu tamamlayacağız. Ayrıca bütün Marmara’yı çevreleyen hızlı tren hattını da hayata geçireceğiz inşallah. Böylece sallarla geçtiğimiz yerlerden bu sefer hızlı trenlerle gidiyoruz. 7 Haziran’ı şimdiden ilan ediyorsunuz o zaman. İnşallah Tekirdağ’ı ayrıca İstanbul üzerinden Marmaray’la, hızlı trenle Ankara’ya, Sivas’a, Erzincan’a, Erzurum’a, Kars’a, Tiflis’e, Bakü’ye, Orta Asya’ya, Pekin’e kadar bağlayacak tren hattının Avrupa’ya açılan kapısı Tekirdağ olacak inşallah" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bahçeli'den son dakika erken seçim çıkışı17 Nisan 2018 Salı 11:40
 • 13-0'a baksın sıfırı orda görür!15 Nisan 2018 Pazar 23:48
 • CHP eylem yapacak15 Nisan 2018 Pazar 01:10
 • Ayhan Yılmaz baba oldu13 Nisan 2018 Cuma 22:49
 • CHP'li gençlerden Adalet ve Demokrasi sempozyumu13 Nisan 2018 Cuma 10:13
 • MHP Çayırova çalışmalara hız verdi12 Nisan 2018 Perşembe 16:54
 • Bıyık, bir günde 8 düğüne katıldı11 Nisan 2018 Çarşamba 01:37
 • Gür'den örnek davranış08 Nisan 2018 Pazar 00:25
 • Bıyık ve Karabacak mahalle teşkilatında06 Nisan 2018 Cuma 08:55
 • CHP'li Hürriyet'e bir tepkide Yılmaz'dan05 Nisan 2018 Perşembe 10:24
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Milli Hakimiyet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim