• Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • "Görmedikleri hâlde Rablerinden korkanlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. Sözünüzü gizleyin, yahut onu açığa vurun; (fark etmez). Şüphesiz Allah, sinelerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir. Yaratan bilmez mi? O, en gizli şeyleri bilir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır."(Mülk, 12-14)
 • "Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder."(et-Tergîb ve'l-Terhİb 2/116)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 04:32Güneş 06:07Öğle 13:09İkindi 16:54Akşam 19:58Yatsı 21:27
  • 8°C Kocaeli
  • 13°C İstanbul
  • 10°C Ankara
  • 11°C Rize
 • BIST: 110.932 -1.06
 • Altın: 175,230 0.06
 • Dolar: 4,0581 0.43
 • Euro: 4,9812 -0.14

Ak Parti Kocaeli Mardin'de

Ak Parti Kocaeli İl Teşkilatı, 'Batı'dan Doğu'ya Gönül Köprüsü'' isimli proje kapsamında Mardin'e giderek, vatandaşlara yardım eli uzattı.
Ak Parti Kocaeli Mardin'de

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekilleri Zeki Aygün, R.Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, İlyas Şeker, M.Akif Yılmaz, Cemil Yaman, İlçe Belediye Başkanları ve AK Parti Kocaeli Teşkilatından 105 kişilik bir ekiple Cengiz Topel Havalimanı'ndan Mardin'e çıkarma yaptı.

İLK OLARAK VALİLİK ZİYARET EDİLDİ

AK Parti Genel Merkezi’nin Batı'dan Doğu'ya Gönül Köprüsü projesi kapsamında kardeş şehir Mardin'e giden AK parti Kocaeli Teşkilatı ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Vali Mustafa Yaman, il protokolü ile kalabalık bir partili grubun hazır bulunduğu ziyarette, Bakan Fikri Işık’a ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na günün anısına Vali Yaman hediye verdi. Valilikte bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Işık, “Terörle amansızca mücadele edeceğiz, ama bunun yanında kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiçbir zaman geri durmayacağız” dedi. AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı’nın da hazır bulunduğu birliktelikte, gazetecilere yaptığı açıklamaları sürdüren Milli Savunma Bakanı Fikri Işık “Türkiye’nin her yerinden insanların gelip kardeşçe yaşadığı Kocaeli’den birlikte yaşama kültürünün en güçlü olduğu Mardin’e bir ziyaret gerçekleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

“MARDİN; BİRLİKTE YAŞAMANIN BAŞKENTİDİR”

Mardin Valiliğinde açıklamalarına devam eden Bakan Işık, “Bizler bu ziyaretten dolayı çok mutluyuz. Kocaeli’den milletvekilleri arkadaşlarımız, büyükşehir belediye başkanı, il başkanımız, teşkilatımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve gazetecilerimiz ile beraber Mardin’de olmaktan büyük bir mutluluk ve bahtiyarlık duyuyoruz. Türkiye’nin başkenti Ankara’dır, ama kardeşliğin ve birlikte yaşamanın başkenti Mardin’dir. Mardin, tarih boyunca kültür ve medeniyetler şehri oldu, bugün de bu özelliğini korumaktadır” diye konuştu.

“MARDİN HALKI TERÖRE PİRİM VERMEDİ”

Mardin’e daha önce defalarca geldiğini ve Mardin’i aslında herkesin defalarca gelip, her bir karışını görmesi gereken muhteşem bir şehir olduğunu anımsatan Bakan Işık, Mardin’in Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonundan birisi olduğunu da ifade etti. Bakan Işık, ''Terörle mücadeleyi Allah’ın izniyle başarıyla sonuçlandırdıktan sonra inanıyorum ki Mardin herkesin görmeyi çok arzu ettiği ve edeceği onun içinde yoğun geleceği merkez haline getireceğiz. Şuanda büyük bir mücadele veriliyor. Burada en büyük sevincimiz Mardin halkının teröre ve teröristlere prim vermemesi ve bu noktada terörle mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve ilgili kurumlara desteğini açıkça ortaya koymasıdır. Biz bunun ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Terörle mücadelede en önemli unsur halkın desteğini almaktır. Mardin halkının bu noktada desteğini almaktan gerçekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bir tek sivil vatandaşımıza zarar gelmemesi, halel gelmemesi için de çok büyük bir titizlikle bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Terörle amansızca mücadele edeceğiz. Kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiçbir zaman geri durmayacağız” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN TEK ÇIKAR YOLU BİRLİK VE BERABERLİKTİR”

Türkiye’nin tek çıkar yolunun birliği, beraberliği ve kardeşliği olduğunu söyleyen Bakan Işık, açıklamalarını şöyle sürdürdü:'';Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşıyoruz, bundan sonra da inşallah kıyamete kadar bu topraklarda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Biz bu bilinçle bu şuurla, bu anlayışla özellikle Mardin başta olmak üzere bölgemize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugün bir dizi etkinlik olacak bu etkinlikler vesilesi ile siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla daha fazla birlikte olma imkanımız olacak.” 

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİLER

Milli Savunma Bakaı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberinde ki heyet daha sonra Mardin Ak Parti İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Burada da önemli açıklamalar yapan Işık, ''Hiç tereddüdünüz olmasın, Nusaybin inşallah yeniden inşa edilecek''dedi. AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’la görüşen Kocaeli heyeti bir basın toplantısı da yaparak gündeme dair açıklamalarda yaptılar. Bakan Işık, “Mardin’in birlikte yaşamak, kendinden olmayana saygı duyma, kendi inancının dışında insanlarla dost ve barışık yaşamak noktasında dünyanın en önemli merkezidir. Kendilerinin bu topraklarda bin yıldan fazla kardeşlik içerisinde yaşıyor. Bu topraklar fitnenin, fesadın, nifakın yeşerdiği topraklar değildir. Bu topraklarda ancak ve ancak kardeşliğin yeşerdiği topraklardır. Eğer bu toprakların mayası sağlam olmasıydı, Türkiye’nin bölünmesi için parçalanması için atılan fitne tohumları bugüne kadar çok fazla yeşermiş olurdu. Türkiye 90’lara dönmedi, bundan sonra Allah’ın izniyle hiçbir zaman 90’lı yıllara dönmeyecek. Türkiye terörle mücadelesini sürdürecek. Güvenlik güçlerimiz teröristle mücadelesi sürdürecek ama bunu tam anlamıyla bir hukuk devleti sınırları içerisinde ve demokratik düzen içerisinde yapacak. Bir algı operasyonuyla buradaki verilen mücadelenin itibarsızlaştırma gayreti var'' diye konuştu.

BURADA TERÖR YÜZÜNDEN EN BÜYÜK SIKINTIYI NUSAYBİN HALKI

Terör yüzünden burada en büyük sıkıntıyı Nusaybin halkının çektiğini dile getiren Bakan Işık, şöyle devam etti: ''Binlerce insan evlerinden oldu. Soruyorum, Allah’a şükür neden Kızıltepe’de olmadı, neden Nusaybin’de oldu, niye Kızıltepe’de bir tek insanımız evini terk etmek zorunda kalmadı da Nusaybin’de binlerce insanımız evini terk etmek zorunda kaldı? Oraya teröristler gelip çukur kazmasalardı, barikatlar kurmasalardı, sözde öz yönetim ilan edeceğiz diye el yapımı patlayıcıları her sokağa döşemeselerdi Nusaybin böyle bir sıkıntıyı yaşar mıydı? Nusaybin insanı evlerini terk etmek zorunda kalır mıydı? Şimdi bu kadar gerçekler ayan beyan ortadayken hala kalkıyorlar utanmadan, sıkılmadan laf ediyorlar.''

OPERASYONLAR BÖLGE HALKININ HUZURU VE REFAHI İÇİN

Operasyonların bölge halkının huzuru ve refahı için olduğunu kaydeden Bakan Işık, şunları söyledi: ''Şimdi şu terör olayı olmasaydı, şu sözde öz yönetim saçmalığıyla memlekette çukurlar kazılmasaydı, barikatlar kurulmasaydı, aksine bu işler daha fazla kan akmadan çözülmüş olsaydı, anaların gözyaşları daha fazla akmasaydı, bugün Mardin’e gelen turist sayısı ne olurdu, Mardin’e yatırım ne olurdu, Mardin’in kalkınması ne olurdu, Mardin’in işsizlik rakamları bu seviyede mi olurdu, bunu herkesin sorması lazım. Onun için bu yapılan bütün operasyonların, öncelikle Mardin halkının, bölge halkının ve ülkenin huzur ve refahı için yapıldığını bilmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

NUSAYBİN YENİDEN İNŞA EDİLECEK

Olaylara HDP’lilerin ona müzahir bir takım ve odakların basın ve medyanın gözüyle değil, bin yıl kardeş olarak yaşamış insanların bin yıl daha kıyamete kadar belki daha fazla birlikte yaşama iradesinin perspektifinden bakmak lazım olduğunu da sözlerine ekleyen Milli Savunma Bakanı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Biz bu anlayışla hareket ediyoruz. Bu anlayışla da yapmamış gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz. Nusaybin de operasyonlar bitti. Şimdi bu el yapımı patlayıcıların temizlenme süreci devam ediyor. İnşallah bu süreç de bittikten sonra da Nusaybin’in tekrar inşa edilmesi için hızlı bir çalışma başlayacak. İnşallah Nusaybin’e bunların giremeyeceği şekilde ve Nusaybin halkının gerçekten kendine yakışır bir ortam hazırlanarak. Hiç tereddüdünüz olmasın, Nusaybin inşallah yeniden inşa edilecek. GAP’ın en kısa sürede bitirilmesi ve bölgedeki sulama problemini kökten çözümü için çok önemli çalışmaları yürütüyoruz. Türkiye’nin bir tek yolu vardır o da birlik ve beraberlik içerisinde demokratik düzen içerisinde ileriye bakmaktır.''

KARAOSMANOĞLU VE CEYHAN’DA KONUŞTU

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’da, Mardin İl başkanlığında yapılan basın açıklamasında, “Kocaeli’den sizlere vatandaşlarımızın selamını getirdik. AK Parti Kocaeli ailesi olarak Mardin halkının teröre karşı onurlu ve dik duruşuna destek olmak için geldik.105 kişilik ekibimizle tüm ilçelere dağılarak vatandaşlarımızla hasbihal edeceğiz. Muhabbet ve dostluklarımızı aktaracağız. Heyetimize sıcak bir karşılama yapan Mardin İl Başkanımıza, milletvekillerimize ve Mardin halkına teşekkür ediyorum. İnşallah Ramazan Bayramı terörden kurtulmanın da bayramı olur” diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, “Mardin kentimizin güzel insanlarını ve kardeşlerimizi kucaklamaya geldik. Mardin’imizi seviyoruz. Kardeşliğin gereği neyse onu yapmaya geldik. Derdiniz derdimizdir. Sevinciniz sevincimiz, mutluluğunuz mutluluğumuzdur” diyerek duygularını ifade etti. Kocaeli heyeti daha sonra Mardin sokaklarını ve esnafını da ziyaret ederek, alış veriş yaptılar. İl Başkanlığı ziyareti sonrası Kocaeli heyeti TEOG’da başarılı olan öğrencilere bisiklet hediye edilecek törene de katıldılar.

KOCAELİ HEYETİ İFTAR’DA MARDİNLİLER BULUŞTU

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve beraberlerinde ki heyet, iftar yemeğinde Mardinlilerle bir araya geldiler. İftar yemeğinden konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin’in zor bir süreçten geçtiğine işaret ederek, “Maalesef kurtuluşu çukur kazmakta arayanların Mardin halkına, Nusaybin halkına ne eziyetler çektirdiğini hepimiz biliyoruz” dedi.

“BU TOPRAKLARDA AYRILIK TOHUMLARI YEŞERMEZ”

Bakan Işık konuşmasında, “Hepimiz biliyoruz ki; bu millet bin yıldır gönülleri bir birine bağlı olarak yaşıyor. Bin yıllık kardeşliğimiz kim ne yaparsa yapsın Allah’ın izniyle kıyamete kadar devam edecek. Allah’ın izniyle kardeşliğimiz hiç kimse helal getiremeyecek. Bin yıldır bir arada kardeşçe yaşıyoruz. Bu topraklarda fitneye yer yok, bu topraklarda ayrılık tohumları yeşermez. Bu topraklarda ancak birlik ve kardeşlik tohumları yeşerir” diye konuştu. 

“KAMU DÜZENİ TAM OLARAK SAĞLANACAK”

Zor günlerin yaşandığını, ancak bu günlerin gelip geçeceğini kaydeden Bakan Işık, kamu düzeninin tam olarak sağlanacağını söyleyerek, “Kamu düzenin tam olarak sağlandığı vakit Türkiye’de en hızlı gelişecek illerin başında Mardin gelecek. Dünyada Mardin gibi ikinci bir şehir yoktur. Bu kadar farklı dini, dili ve kültürü yüzyıllarca bir arada uyum içinde yaşayan başka bir şehir yok. Böyle bir şehir terör olmazsa huzur olsa tek başına milyon turisti çekecek. Gençlerimiz işsiz, neden işsiz? Eğer Mardin’de huzur olsa bırakın Mardinli geçleri bölgenin gençleri Mardin’de istihdam edilmek için canla başla çalışacaklardı” dedi.

KARAOSMANOĞLU, “KARDEŞLİK HUKUKUNU YERİNE GETİRECEĞİZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu iftarda yaptığı konuşmada, “Mardin, medeniyetimizin en güzel yaşandığı, sevginin ve hoş görünün olduğu kenttir. İnsanının yüreği güzeldir. Mardin teşkilatlarımızın iyi ve cesaretli çalışmalarıyla 2019 seçimlerinde Mardin’imizin yüzü gülecek, bunu umut ediyorum. Yerel ve genel seçimlerde Mardin’de önemli bereketli sonuçlar göreceğimize de inanıyorum. Kardeş şehir olarak ne gerekiyorsa kardeşlik hukuku için sizin yanınızdayız. Sizlerle beraber olmak ve yok yürümekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek isterim. Sizlere Kocaeli’den kucak dolusu selam getirdik. Kocaeli-Mardin’in arasında ki kardeşlik hukukunu yerine getireceğiz. Bu güzel organizasyonu yapan Kocaeli ve Mardin AK Parti teşkilatlarına teşekkür ediyorum” diyerek duygularını ifade etti.

KARAOSMANOĞLU, YEŞİLLİ BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Kocaeli AK Parti Teşkilatı “Batı’dan Doğu’ya Gönül Köprüsü” projesiyle Genel Merkezin Mardin’le kardeş şehir yapması nedeniyle iftar sonrası Yeşilli Belediyesini ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Milletvekilleri Sami Çakır, Zeki Aygün ile Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun yanı sıra ilçe belediye başkanlarından Hüseyin Üzülmez, Ünal Köken, Mehmet Ellibeş, Şükrü Karabacak, Ali Haydar Bulut ve İsmail Yıldırım eşlik ettiler. Kadim ve kardeş şehir Mardin’in Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in ev sahipliğinde gerçekleşen birliktelikte açıklamalar yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Mardin bizlerin kardeş şehridir. Kardeşliğin ölçüsü olarak fiilen buradayız. Daha önce Mardin için neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla konuştuk ve yaptık. Kocaeli Türkiye’nin bir özetidir. Vatandaşımızla beraber olduğumuz müddetçe halkımız bizi asla bırakmayacaktır. Yerel yönetimler olarak güçlü olmak zorundayız. Tüm olumsuzluklara rağmen el birliğiyle çalışacağız” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ve beraberinde ki heyet daha sonra Kasımiye Medresesi’nde teravih namazını kıldılar. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Başkan Karaosmanoğlu ve beraberinde ki heyet Mardin’lilerle burada sohbet ettiler. AK Parti Kocaeli Teşkilatı geç saatlerde Mardin’den hareket ederek, Cengiz Topel Havalimanına inerek Kocaeli’ye geldiler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • AK Kocaeli start verdi!20 Nisan 2018 Cuma 11:23
 • Bıyık'tan erken seçim toplantısı20 Nisan 2018 Cuma 09:31
 • Başkan Toltar "Seçime hazırız"19 Nisan 2018 Perşembe 10:11
 • AK Kadınlar 24 Haziran’a hazır19 Nisan 2018 Perşembe 10:03
 • Karabacak'tan seçim açıklaması!19 Nisan 2018 Perşembe 09:56
 • Erdoğan ve Başbakan parti kurmaylarıyla görüşüyor!17 Nisan 2018 Salı 13:34
 • Bahçeli'den son dakika erken seçim çıkışı17 Nisan 2018 Salı 11:40
 • 13-0'a baksın sıfırı orda görür!15 Nisan 2018 Pazar 23:48
 • CHP eylem yapacak15 Nisan 2018 Pazar 01:10
 • Ayhan Yılmaz baba oldu13 Nisan 2018 Cuma 22:49
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Milli Hakimiyet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim