• Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • "Görmedikleri hâlde Rablerinden korkanlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. Sözünüzü gizleyin, yahut onu açığa vurun; (fark etmez). Şüphesiz Allah, sinelerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir. Yaratan bilmez mi? O, en gizli şeyleri bilir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır."(Mülk, 12-14)
 • "Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder."(et-Tergîb ve'l-Terhİb 2/116)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 04:32Güneş 06:07Öğle 13:09İkindi 16:54Akşam 19:58Yatsı 21:27
  • 23°C Kocaeli
  • 20°C İstanbul
  • 22°C Ankara
  • 20°C Rize
 • BIST: 110.932 -1.06
 • Altın: 174,956 -0.10
 • Dolar: 4,0605 0.06
 • Euro: 4,9845 0.07

" 2 Milyon 200 Bin Kişiye Ek İş İmkanı Sağlayacağız"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz Türkiye’yi bölgesinin ve dünyanın bir numaralı markası yapacağız. Genç nüfusumuz iş imkanına ulaşacak. Bu projeyle 2 milyon 200 bin...
 2 Milyon 200 Bin Kişiye Ek İş İmkanı Sağlayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz Türkiye’yi bölgesinin ve dünyanın bir numaralı markası yapacağız. Genç nüfusumuz iş imkanına ulaşacak. Bu projeyle 2 milyon 200 bin kişiye ek iş imkanı yaratıyoruz. Proje, 147 milyar dolarlık katma değer yaratacak” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda düzenlenen mitingde bir konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, önümüzdeki süreçte CHP iktidarında neler yapacağını anlatarak, “Biz CHP olarak halkın partisi olarak çalışan bir parti olarak projelerimizi ürettik. Sizin karşınıza seçim bildirgemizle çıktık. Yüzyılın projesini hazırladık. Türkiye’yi çağdaş uygarlığa taşıyacak, Türkiye’yi bölgesinde marka yapacak proje. Yüzyılın projesinin özeti şu; yüzyılın projesiyle Türkiye’nin coğrafi üstünlüğünü ve genç nüfusunu kullanarak gelecek planı yaptık. Türkiye, bulunduğu konum itibariyle denizi olamayan ülkelerin limanı olacaktır. Türkiye kendi bölgesinin, Asya’nın, Kafkasya’nın, Ortadoğu’nun, Avrupa’nın ve Afrika’nın merkezi olacaktır. Türkiye bölgesinin en güçlü ülkesi olacaktır. Bunun için çalıştık, ürettik” ifadelerini kullandı.

CHP proje üretemez diyenleri eleştiren Kılıçdarolğlu, "Sen göremezsin, dünyayı okuyamazsın, dünyayı bilemezsin, Türkiye’yi bilemezsin, genç nüfusu bilemezsin, geleceğini çizemezsin. Biz Türkiye’yi bölgesinin ve dünyanın bir numaralı markası yapacağız. Genç nüfusumuz iş imkanına ulaşacak. Bu projeyle 2 milyon 200 bin kişiye ek iş imkanı yaratıyoruz. Proje, 147 milyar dolarlık katma değer yaratacak. Bu proje bütün bölgenin barışını, güvencesini sağlayacak. Barış üzerine inşa edeceğiz projeyi. Proje sadece bizim değil, Avrupa’nın, Asya’nın beklediği proje" şeklinde konuştu.

Hükümetin 13 yıldır iktidarda olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Neden düşünemediler? Çünkü onlar ceplerini, yandaşlarını düşünüyorlar. Şunu unutma Ankara. Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak bizim görevimiz. Çünkü biz Kuvayi Milliye ruhundan geliyoruz, insan sevgisi geleneğinden geliyoruz, biz kimseyi ötekileştirmeyen gelenekten geliyoruz. O nedenle Türkiye’yi seviyoruz, halkımızı seviyoruz, sizi seviyorum, size inanıyorum, size güveniyorum, sizi baş tacı yapacağım. Vatandaşı düşünmediler. 77 milyon vatandaşıma sesleniyorum; sevgili vatandaşlarım, mevcut hükümet için 2002’de oy verdiğiniz hükümet değil. Bu hükümet sizin önünüze çıktı. Dediler ki, ‘biz yasaklarla mücadele edeceğiz, oy verin’ dediler ki, ‘biz yolsuzlukla mücadele edeceğiz, oy verin’, dediler ki, ‘biz yoksullukla mücadele edeceğiz, oy verin’, vatandaşımız da dedi ki, ‘madem ki mücadele edecekler, madem ki yolsuzluğu bitirecekler, yolsuzlukları mücadele edecekler, biz de oyumuzu verelim’ dediler. 3 dönem, 13 yıl iktidardalar. Şimdi ben saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum mevcut hükümeti iktidar yaptınız. Size söz verdiler. Dediler ki, ‘Yoksulluğu bitireceğiz, bu ülkeye huzuru getireceğiz’, Allah aşkına, ben 77 milyon vatandaşıma sesleniyorum, oy verdiğiniz parti sizin düşündüğünüz parti değil. Sizin oy verdiğiniz parti sizi kandırdı, aldattı. Yolsuzlukları önleyeceğim dedi, gırtlağına kadar yolsuzluğa battı. ’Yoksulluğu önleyeceğim’ dedi, 176 milyon yoksulumuz var.”

Günün değişim zamanı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Annelerin rahat ettiği süreç, sokaklarında özgürce gezeceğimiz bir Türkiye. Bu süreci başlatacağız. Geçmişte şu veya bu şekilde iktidar partisine oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Ben sizden birisiyim. Siz nasıl yaşıyorsanız, ben de öyle yaşıyorum. Benim saray, lüks araba, altın klozetli tuvalet merakım yok. Benim köşeyi dönme merakım yok. Ben sadece ve sadece bu güzel insanlar için çalışmak istiyorum. Hiç ayrım yapmadan” diye konuştu.

Herkese kadro vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidar partisine yakın olan vatandaşların da çalışabileceğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Ben kimsenin ekmeğiyle oynamam. Senin ekmeğini çalmam, kimsenin hakkını çalmam. Taşeron işçileri hangi partiyi desteklerlerse desteklesinler, CHP iktidarında onlar kadro sahibi olacaklar, iş güvenceleri olacaklar. Onların güvencesi benim, ben onların güvencesi olacağım” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, 2002 yılında Türkiye nüfusunun yüzde birinin toplam servetin yüzde 39’una sahipken, bugün toplam servetin yüzde 54.3’üne sahip olduğunu belirtti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda düzenlenen Ankara mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu, “Sandıkta oyunuzu kullanın. Geleceğiz, yürüyeceğiz iktidara, kimseyi ayırmadan, birlikte yürüyeceğiz. Her türlü provokasyonu yapabilirler. Biz dikkatli olacağız, halk için çalışacağız, halkımıza güveneceğiz. Siz mutlu olun. Mustafa Kemal’in askerlerini yetiştirin. Türkiye nüfusunun yüzde biri yüzde 99’undan daha zengin. Refahı tabana yayacağız. Herkes büyümeden, kalkınmadan payını alacak, kimse açıkta kalmayacak. Ne ezen ne de ezilen, hakça bir düzen. Çocuklarımız için yapacağız, geleceğimiz, Türkiye için yapacağız” dedi.

Emekliye bayramlarda maaş vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sıcak koltuklarında oturanlar, 13-14 bin para alanlar itiraz ediyor; ’Emekliye bu parayı nereden vereceksin’ diyorlar. Saraydan. Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emekliye vereceğim. Parayı nereden bulacaksın? Onların bilmediği bir gerçek var. 27,5 yıl devlette vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır, onları çok iyi öğrendim. Kul hakkı nasıl yenmez, onu da çok iyi öğrendim. Emekliye bir çift sözüm var; nerede yaşarsan yaşa, senin hakkını kim savundu? Miting meydanlarında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, sokakta, caddelerde, fabrikalarda kim savundu? Senin hakkını Kılıçdaroğlu ve parti olarak CHP savundu. 11 milyon emeklinin oyunu bekliyorum. 11 milyon emekli sandığa gidecek, kendi hakkını isteyecek. Bunu teslim edeceğim. Bunun teslim etmek için millet bana yetki verecek. En önemli kitle sizsiniz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, her yıl emekliye ikramiye vereceklerini de vurgulayarak, "Ben ne söylüyorsam, ona inan. Ben sana güveniyorum, sen de bana güven. Kılıçdaroğlu gelecek, emekliye ikramiye verecek, ’ama Bağ-Kur emeklisine verilmeyecek.’ Neden verilmesin? En düşük emekli aylığını onlar alıyor. Asıl onlara vermemiz lazım. Esnaf kardeşim sen de onlara inanma, gel Kemal kardeşine inan. Ben senin hakkını savunacağım. Çünkü sen alın teri döküyorsun, çalışıyorsun, vergini ödedin, geçinemiyorsun, çalışıyorsun. Senin emekli aylığından yüzde on beş sosyal güvenlik destek primi kesiyorlar. Onu da kaldıracağım" şeklinde konuştu.

Asgari ücret alanlardan oy isteyen Kılıçdaroğlu, “Neden çıkıp itiraz etmiyorsun? Cesaret edemiyorlar. Hiç meraklanma kardeşim. 7 Haziran’da sandığa gideceğiz, bir demokrasi, özgürlük dersi vereceğiz. Halktan, alın terinden yana bir ders vereceğiz. 6 milyon 250 bin işsiz var. Yabancıların çalıştırılması hakkında kanun tasarısı. Sen ’bu işsizlere iş bulacağım’ demiyorsun, ’dışarıdan adam getirip çalıştıracağım’ diyorsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • AK Kocaeli start verdi!20 Nisan 2018 Cuma 11:23
 • Bıyık'tan erken seçim toplantısı20 Nisan 2018 Cuma 09:31
 • Başkan Toltar "Seçime hazırız"19 Nisan 2018 Perşembe 10:11
 • AK Kadınlar 24 Haziran’a hazır19 Nisan 2018 Perşembe 10:03
 • Karabacak'tan seçim açıklaması!19 Nisan 2018 Perşembe 09:56
 • Erdoğan ve Başbakan parti kurmaylarıyla görüşüyor!17 Nisan 2018 Salı 13:34
 • Bahçeli'den son dakika erken seçim çıkışı17 Nisan 2018 Salı 11:40
 • 13-0'a baksın sıfırı orda görür!15 Nisan 2018 Pazar 23:48
 • CHP eylem yapacak15 Nisan 2018 Pazar 01:10
 • Ayhan Yılmaz baba oldu13 Nisan 2018 Cuma 22:49
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Milli Hakimiyet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim