• Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • "Görmedikleri hâlde Rablerinden korkanlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. Sözünüzü gizleyin, yahut onu açığa vurun; (fark etmez). Şüphesiz Allah, sinelerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir. Yaratan bilmez mi? O, en gizli şeyleri bilir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır."(Mülk, 12-14)
 • "Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder."(et-Tergîb ve'l-Terhİb 2/116)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 04:30Güneş 06:05Öğle 13:08İkindi 16:55Akşam 20:00Yatsı 21:28
  • 10°C Kocaeli
  • 14°C İstanbul
  • 10°C Ankara
  • 12°C Rize
 • BIST: 110.932 -1.06
 • Altın: 175,003 -0.07
 • Dolar: 4,0605 0.06
 • Euro: 4,9845 0.07

SAADET PARTİSİ'NDE BAŞKAN YENİDEN NECATİ KORKMAZ

Saadet Partisi Gebze Teşkilatı'nın gerçekleşen 5. olağan kongresinde mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz yeniden ilçe başkanı seçildi
SAADET PARTİSİ'NDE BAŞKAN YENİDEN NECATİ KORKMAZ

SP Gebze İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz'ın tek aday olduğu kongrede 400 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Kongrede 30 kişilik ilçe yönetimi ile 118 il delegesi seçti. Gebze Kardelen Nikâh Salonu’nda gerçekleşen kongreye Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP İl Sorumlusu Nurettin Çelik, SP Gebze ilçe başkanı Necati Korkmaz, Darıca ilçe başkanı Selim Çetinkaya, Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel, Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, CHP Kocaeli İl Yöneticisi Hikmet Koçak ve ilçe yöneticileri İsmail Sungur, Bülent Evciman ve Sinan Mert, mahalle muhtarları, il ve ilçe yöneticileri, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.
 
ŞUBAT AYI ŞAHADET AYI


Divan için divan başkanı Zafer Mutlu, Ali Atmaca, Mustafa Türel, Selim Çetinkaya seçildi. Ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra hesap ve faaliyet raporları okunarak oylandı. Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz bir konuşma yaparak şunları söyledi: “İlçe kongremize hoş geldiniz. Kongremizin hayırlar getirmesini dileriz. Bu kutlu davanın sancağını daha ileriye götürmek için teslim alıyoruz. Bu sancağı topyekûn bir teşkilat olarak devralıyoruz. Şubat ayı bizlere ve ülkemize çok şeyler hatırlatmaktadır. Şubat ayı bizim için şahadet ayıdır. Başta hocamız olmak üzere ümmetin ayağa kalkması için bedel ödeyenlere Allah’tan rahmet diliyorum.
 
BAŞKA BİR HÜKÜMET VAR MI?


54. hükümetten sonra işçiye memura, emekliye yüzde 300 zam veren bir hükümet duydunuz mu? Erbakan hükümetin sonra gelen hükümetler kaynakların büyük bir kısmını rantiyeye yansıtıyorlar. Bizim mücadelemiz herkesin hakkını alma mücadelesidir. Bu kongre ile birlikte yarından itibaren tüm teşkilatımızı kucaklayacağız. Milli görüş iktidarı için çalışacağız. Milli görüşçüler olarak kimseyi ayrıştırmayız. Yapmakta olduğumuz kongrede beni ilçe başkanı olarak karşınıza çıkaran herkese teşekkür ediyorum. Yapacağımız görevde hayırlı görevler yapmayı bilmeden bir hata yaptığımızda da bizleri uyarmanızı istiyorum.”
 
DURUŞUMUZU BOZMADIK


Necati Korkmaz’ın ardından SP İl Sorumlusu Nurettin Çelik bir konuşma yaptı. Çelik yaptığı konuşmada, “Kongremizi diğer farklı siyasi partilerde katıldı. o partiler yüzde 99 oyu oluşturuyorlar. Sizler de 0.7 oyu temsil ediyorsunuz. Ancak bu ülkenin kurtuluşu bu teşkilatlardan geçiyor. Bugün 28 Şubat. Bu 19 yılda çok şeyler yapıldı. Ancak 28 Şubat’ın ülke üzerinde oturtmuş olduğu yapı dağıtılmış değil. Bu 28 Şubat’ta duruşumuzu bozmak istediler. Ancak bu ülkenin gerçek sevdalılar o gün o duruşlarını bozmadılar. Bu ülkenin insanın bu ülkenin sorumluklarını biliyoruz. AKP’nin hesabı ülkenin imkânlarını iyi kullanamadığı için bu ülkenin kaynaklarını yiyor. Erbakan’ın iyi tanıyamadığımız için bugün insanlık ve Müslüman coğrafyası bu durumdadır” şeklinde konuştu.
 
SAADET PARTİSİ ŞART


Son olarak ise SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu bir konuşma yaptı. Ejderoğlu, “Bugün 28 Şubat Erbakan Hocamızın aramızdan ayrılışının beşinci yıldönümü. Hoca ev ödevimiz olarak bir şekilde bırakıp aramızdan ayrıldı. Bugün her türlü şartta bu mücadelemizi yapıyoruz. Saadet Partisi sadece seçimden seçime oy verilecek bir parti değildir. Yeni bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya için Saadet Partisi şarttır. Ülkemizde ve dünyada yaşananların sebebi Saadet Partisi düşüncelerinden uzaklaşmaktan kaynaklanılıyor. Bizim içimizden AKP ayrıldı, başka bir parti daha çıktı. Ancak ne kadar boş olduklarını görüyoruz. Hocayı sevmek dille olmaz. Yürekle olur, Saadet Partisi ile olur, söylediklerinizi uygulamakla olur. Yeniden ayağa kalmak için çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.
 
DİVANA TEK LİSTE SUNULDU


Siyasi konuşmalardan sonra divan liste sunumu yapıldı. Tek listenin divana sunuldu. Mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz’ın sunduğu liste şöyle:


İlçe yönetimi


Başkan Necati Korkmaz, Eyüp Özmen, Yunus Karakaya, Erkan Vural, Süleyman Önver, H. İbrahim Yıldız, Galip Öğmen, Ercan Çiçek, Sinan Aras, Mehmet Çergel, H. Ali Aydın, Murat Ekinci, Kenan Altunalan, Muhammed Günler, Ramazan Yalçınkaya.


İl delegeleri


Abdulkadir Korkmaz, Abdullah Turel, Abdurrahman Tatlı, Adem Altunalan, Mehmet Öztürk, Ahmet Turel, Ali Alper Atmaca, Ali Osman Çelik, Asiye Atmaca, Atif Dönmez, Aydın Yılmaz, Ayfer Eroğlu, Barış Özbek, Betül Atmaca, Büşra Atmaca, Cafer Damar, Casim Akıncılar, Cemal Abdioğlu, Cengiz Ağar, Cağtay Kepek, Duran Ateş, Ali Dursun Atmaca, Ekrem Öztürk, Emine Yılmaz, Emrullah Us, Engin Yalsız, Ercan Çiçek, Erkan Vural, Erol Hazır, Esma Karakaya, Eyüp Özmen, Eyüp Akdemir, Faruk Kadıoğlu, Fatih Demir, Fevzi Çakmak, Feyza Ekinci, Feyza Kaymakçı, Gönül Ekşi, Hacı Ali Aydın, Hakan Çiçek, H. İbrahim Yıldız, Hamza Ballı, Hanifi Yıldız, Hasan Aydın, Hasan Lal, Havva Aydın, Havva Yıldırım, Hüseyin Can, Hüweyin Dizman, İbrahim Çakmak, İbrahim Horoz, İdris Talha Karakaya, İsmail Göçmenler, Kadir Efe, K. Özcan Öztürk, Kemal Yalçın, Kenan Altunalan, Leyla Yazıcı, Mahmut Ekşi, Mahmut Kokayıt, Mecit Çerçi, Mehmet Ağar, Mehmet Altunbaş, Mehmet Çelik, Mehmet Çergel, Mehmet Gümüştaş, Mehmet Tatlı, Mehmet Yıldız, Mehtap Eşki, Meryem Kübel, Ketin Karaman, Emine Çelik, Muhammed Türel, Muhammed Emin Karakaya, Muhammet Günler, Muharrem Tütüncü, Murat Ekinci, Mustafa Uzunpınar, Mustafa Havaoğlu, Mustafa Sait Atalay, Mücahit Yıldız, Nesibe Sertyüz, Necati Korkmaz, Nuray Ballı, Nurettin Çelik, Nurettin Topaloğlu, Osman Aktaş, Ömer Aksu, Ömer Atmaca, Ömer Avcı, Rahman Karakaş, Ramazan Ulutaş, Ramazan Yalçınkaya, Recep Ballı, Recep Tütüncü, Reyhan Kocaman, Rumeysa Nur Eroğlu, Salih Karakaş, Salin Tütüncü, Salih Yaban, Selami Aksoy, Selami Kıldacı, Serhat Lal, Seyfullah Kara, Sinan Aras, Süleyman Önver, Şükran Gümüş, Talha Furkan Özmen, Turan Bulca, Volkan Gemiksiz, Yıldız Kahraman, Yunus Çiçek, Yunus Karakaya, Yurdagül Karakaya, Yusuf Kaymakçı, Yüksel Kaymakçı, Yüksel Abdioğlu, Ziyaeddin Aydın, Zühtü Ayık. n hanifi SURUN
Katılım: SP Gebze ilçe kongresinin 5. ilçe kongresine il başkanı Sinan Ejderoğlu, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.


Divan: Divan başkanı Zafer Mutlu seçilirken divan Ali Atmaca, Mustafa Türel, Selim Çetinkaya seçildi.


Necati: SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, milli görüşçülerin kimseyi ayrıştırmadığını söyledi.
Çelik: SP Kocaeli İş Sorumlusu Nurettin Çelik, Necmettin Erbakan’ın yeteri kadar tanımadıkları için ülkenin ve Müslüman coğrafyasının bu halde olduğunu ifade etti.
Sinan: SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi’nin yeniden ayağa kalkması için çalışacaklarını söyledi.

s1-001.jpgs2-002.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • CHP’den okula Atatürk büstü21 Nisan 2018 Cumartesi 09:11
 • AK Kocaeli start verdi!20 Nisan 2018 Cuma 11:23
 • Bıyık'tan erken seçim toplantısı20 Nisan 2018 Cuma 09:31
 • Başkan Toltar "Seçime hazırız"19 Nisan 2018 Perşembe 10:11
 • AK Kadınlar 24 Haziran’a hazır19 Nisan 2018 Perşembe 10:03
 • Karabacak'tan seçim açıklaması!19 Nisan 2018 Perşembe 09:56
 • Erdoğan ve Başbakan parti kurmaylarıyla görüşüyor!17 Nisan 2018 Salı 13:34
 • Bahçeli'den son dakika erken seçim çıkışı17 Nisan 2018 Salı 11:40
 • 13-0'a baksın sıfırı orda görür!15 Nisan 2018 Pazar 23:48
 • CHP eylem yapacak15 Nisan 2018 Pazar 01:10
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Milli Hakimiyet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim