• Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • "Görmedikleri hâlde Rablerinden korkanlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. Sözünüzü gizleyin, yahut onu açığa vurun; (fark etmez). Şüphesiz Allah, sinelerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir. Yaratan bilmez mi? O, en gizli şeyleri bilir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır."(Mülk, 12-14)
 • "Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder."(et-Tergîb ve'l-Terhİb 2/116)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 03:25Güneş 05:25Öğle 13:12İkindi 17:11Akşam 20:47Yatsı 22:38
  • 18°C Kocaeli
  • 22°C İstanbul
  • 15°C Ankara
  • 22°C Rize
 • BIST: 95.852 0.84
 • Altın: 190,917 -0.73
 • Dolar: 4,6622 -1.32
 • Euro: 5,4311 -0.95

Hasan Atilla Uğur, FETÖ darbesini önceden söylemiş

PKK elebaşı Apo'yu ilk sorgulayan komutan olan emekli Albay Hasan Atilla Uğur FETÖ darbesini önceden söylediğini iddia etti.
Hasan Atilla Uğur, FETÖ darbesini önceden söylemiş

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, FETÖ'nün bütün terör yöntemlerini çekinmeden uygulayacak bir örgüt olduğunu belirterek, “En büyük tehlikelerden birini söylüyorum. Kamikaze türü ataklar yapabilirler. Bunun içinde sağda solda iki Suriyeliye para vererek suikast yaptırıp iç savaş çıkarmaya çalışmak da var. Halkı galeyana getirip iyice gerginleştirmek hatta darbe yapmaya kadar... Darbe yapma yetisini kazanmaya kadar bütün çılgınlıkları yaparlar” demişti.

BUGÜNE KADAR HAFİFE ALDIK

İşte 15 Temmuz günü emekli Albay Uğur ile yapılan o röportaj:

“FETÖ, asla hafife alınmayacak derecede aklımıza gelecek bütün terör yöntemlerini çekinmeden uygulayacak bir terör örgütüdür. Biz bugüne kadar Türkiye olarak FETÖ oluşumunu hafife aldık. Bu itirafı kendimize yapmamız lazım. Onları inançlı, milliyetçi görerek, bunların propagandaları yedik ve onları okul, hizmet vb. bir yapı olarak gördük. En büyük aymazlığımız buradaydı.”

“MÜSLÜMAN ADAMLARLA NE UĞRAŞIYORSUN” DEDİLER

“2003'te FETÖ yapılanmasıyla ilgili 2 klasör belgeyi bizzat dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e ve dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'e götürdüm. Hiçbir olumlu ya da olumsuz tepki almadığım gibi, 'bu Müslüman adamlarla ne uğraşıyorsun' gibi söylemlerle karşılaştım. Halbuki biz o dosyayı 2 senede hazırladık. Bu dosyalar şu an nerededir bilmiyorum.”

BUNLARIN NEREYİ, NE ZAMAN VURACAKLARI BELLİ DEĞİL

“FETÖ denilen örgüt her yerde. Bakın 2006'da Ergenekon diye uydurma olduğu şu an ortaya çıkan operasyonun düğmesine bunlar bastı ve bizi öyle lanse ettiler ki... Kıbrıs gazisi Muzaffer Tekin adına tepe var. Kahırdan kanser oldu. TSK, emniyet ve MİT içine 90 yıllarda yerleştirmişlerdi. Belirli rütbelere gelmişlerdi. Hep gözden kaçırdık. Ergenekon'un ardından Balyoz, Askeri Casusluk geldi. Sonra da 17-25 Aralık. Bunların nereye ne zaman vuracakları belli değil. Vatan haini terörist bunlar.”

FETÖ-PKK İŞBİRLİĞİ HALİNDE

“FETÖ ile PKK işbirliği halinde. Milletimiz bilmiyor. Apo'nun 5-6 ay önce 'İmralı Notları' diye Almanya'da kitabı basıldı. Bu işbirliğin en önemli kanıtı kitabın 41. sayfasında. Selahattin Demirtaş ve diğerleri soruyor; 'Cemaat bizimle görüşmek istiyor' diyor. Öcalan ise 'Zaten görüşüyoruz. Fetullah Gülen Hoca Efendi'yi en iyi ben anlarım. Biz onlarla strateji ortaklık için Güneydoğu konusunda anlaşma yaptık' diye cevap veriyor. FETÖ deyince insanlar bir şüphe duyuyor. FETÖ uluslararası bir şebekedir bir terör örgütüdür. PKK örgüt evlerinde FETÖ'cülerle ilgili dokümanlar çıktı. PKK, FETÖ gibi terör örgütleri aynı finansal kaynaklardan besleniyor. Sadece 3-5 memurun vereceği parayla olmaz. Para kaynağı esrar parasıyla, kaçakçılıkla, sigara kaçakçılığı, vergi kaçakçılığıyla olur. FETÖ-PKK ilişkisi bu yönüyle de bilinmelidir. Türk milleti şehitlerimizin kanında FETÖ'nün de parmağının olduğunu hissettiği zaman bunların adım atacak yeri kalmayacak.”

ONLAR MÜCADELEYİ KÖSTEKLİYOR

“Bakın şu palavradır. TSK'da FETÖ operasyonu yapılırsa terör mücadele zaafa uğrarmış. Mücadele eden değil onlar köstekleyenlerdir. TSK'nın daha milli, daha özgür, daha milletin ordusu gibi çalışabilmesi için TSK, kendi içindeki habisleri temizlemeli. Bugün 'Fetullah'la mücadele ediyorum' diyen kişilere dikkat edin. Bu ekibin içindeki kripto grubunun bir kısmı 'biz mücadele ediyoruz' adı altında devletin kilit makamlarına işgal etmeye ve buralarda oturmaya devam ediyorlar. En büyük tehlikelerden birini söylüyorum. Kamikaze türü ataklar yapabilirler. İki Suriyeliye para vererek suikast yaptırıp iç savaş çıkarmaya çalışabilirler."

SAHİPLERİ 'DOKUNMAYIN' DEDİ

“Halkı galeyana getirip ortamı iyice gerginleştirmek, hatta darbe yapmaya kadar... Darbe yapma yetisini kazanmaya kadar bütün çılgınlıkları yaparlar. FETÖ özellikle askeri okullara 1980'li yıllardan sonra, 12 Eylül'den sonra kolay duhul etmeye başladı. Sahipleri 'buna dokunmayın' dedi. Asker olmak isteyenlere arşiv çalışması yapılırdı. Yerel birimlere yazı yazılır, çocuk ve ailesi hakkında bilgi talep edilirdi. Çocukları kendi dershanelerine yollamadılar. Ama yine abilerle buluştular. 1983-84'ten sonra daha da artı. 1990'lı yıllarda fazla ön plana çıkmadılar, inanılmaz derecede kendilerini gizleyici hareketler yaptılar. Işık evlerini aileler adına kiralamaya başladılar. Mezun olan herkesi bir yere yerleştirme gayretine girdiler.”

TSK şimdi daha güçlü

Darbe girişimi nedeniyle röportajını bugün yayınladığımız Uğur ile dün tekrar konuştuk. Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, öngördüğü darbe girişimiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Biz devletin milli düşünebilen, mandacı olmayan insanları olarak o gün söylediklerimiz birikim, tecrübe ve aldığımız istihbarattan kaynaklıdır. O yüzden, 'TSK temizlenmezse başka kurumlar gibi güçsüz kalır, içinde ajan barındırmaya devam eder. Bunlar temizlenirse TSK daha sağlam milli olur' dedik.

MİLLİ UNSURLAR ÇETEYİ MAHVETTİ

TSK içindeki o milli olan insanlar ve vatandaşların karşı koyması FETÖ çetesini mahvetti, ABD oyununu bozdu. Şimdi TSK, yapılan temizlikle, 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlü ve millidir. Ancak tehlikeyi sakın geçti olarak düşünmeyelim. ADB'nin A, B ve C planı vardır. Bunların 30 yıldır yetiştirdiği FETÖ inanılmaz bir çete. Daha kendisini belli etmeyenler var. Finans sektörü var, medyada var, CHP içerisinde çok fazla var. Meral Akşener ve ekibinin içinde de müthiş güçlüler. Onun için çok dikkatli olmak lazım” dedi.

KANDİL İLE GÖRÜŞTÜLER

Uğur, darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmelere ilişkin de çarpıcı bilgiler verdi. Kalkışmadan bir gün sonra yani 16 Temmuz'da, yurt dışındaki FETÖ mensuplarının Kandil ile görüştüklerine tanık olduğunu belirten Uğur, “TC'nin askerine, polisine saldırın büyük bombalar patlatın elimizi rahatlatın. Bizim B planımız var' dediler. PKK-PYD FETÖ aynı kulvarda. Bu musibet olana kadar FETÖ'yü anlatamadık millete. Ama şimdi PKK ile işbirliğini anlatabilirsek FETÖ'nün Türkiye'de şansı kalmaz” ifadelerini kullandı.

ORDUEVİNDE BENİ ARAMIŞLAR

Emekli Albay Uğur ayrıca, cuntacıların Merkez Orduevi'ndeki odalarda kendisini aradığını kaydederek, “Şimdi tutuklu olan bir yüzbaşı ve bir astsubay fellik fellik beni aramış. Bunların ellerinde iki liste vardı. Beni gözaltına filan almayacaklardı direk öldüreceklerdi” diye konuştu.

Kozinoğlu bu yapının bağlantılarını iyi biliyordu

“Kaşif Kozinoğlu, FETÖ'nün yurtdışı bağlantılarıyla ilgili çok önemli bilgilere sahipti. MİT'e geçtikten sonra kendisine bununla ilgili rapor geldi. Bu rapordan sonra Kozinoğlu hedef alındı. Kendisi, şu an kaçak Zekeriya Öz tarafından davet edilerek itibarsızlaşmaya çalışıldı. 9 ay da bizim koğuşumuzda yattı. Özellikle Fetullah Gülen konusunda çok önemli bilgilere sahipti. Ben onun cezaevindeki ölümünün normal bir ölüm olduğuna inanmıyorum.

DİNK VE DANIŞTAY'LA DA İLGİLİ

Elimde kanıt olmadan konuşmayı kendimi zül kabul ederim. Mahkemeye çıkmadan hayatını kaybetti. Hrant Dink, Danıştay davasıyla ilgili gelişmeler var. Bunları üst üste koyduğumuz zaman önümüze bir bütün çıkıyor. Ben bir istihbaratçı gözüyle bakıyorum ama milletimiz akıllıdır, zekidir. Bizim bu söylemediklerimiz tecrübemizdendir ve milletimiz bunlardan bir çıkarım yapacaktır.”

ÇOCUKLARI ZEHİRLEDİLER

“1998 ya da 1999'da astsubay öğrencilerinin ışıkevinde zehirlendiklerini öğrendik. İcra birimleri verdiğimiz istihbaratın ardından uygulama yaptı. Ben de çalışmamızın neticesini görmek için gittim. Çocuklar 15-16 yaşında. Bir tanesi, 'Komutanım ben zorla gittim. Ama o evde bizle yapılan istişareden sonra o kadar mutlu oluyordum ki... Çıkınca büyük bir rahatlık hissediyordum' dedi. Evde bir tütsünün yandığını gördüm. Tütsüyü yaktım ve içinde esrar tohumu çıktı. O yandığı için çocuk o yüzden çok mutlu olarak çıkıyormuş.”

Rus uçağının düşmesinde bile onların parmağı var

“Rus uçağının düşürülmesinin bize ne milli ne de ekonomik faydası oldu. Ben eminim Rus uçağının düşürülmesinde dahi FETÖ örgütü vardır. Bu olduktan sonra biz zararlı çıktık. 5 tane hava üssümüzün 2 tanesi NATO'ya deklare edilmiştir. 3 tanesi milliydi, şimdi onlar da deklare edildi şimdi. NATO'dan izin almadan uçak kaldırıyorlar. Bu kimin işine geliyor, tabii ki FETÖ'nün...”

HEM MİLLİ DEĞERLERİMİZİ HEM DİNİ İSTİSMAR ETTİLER

“Kullanmadıkları, kandırmadıkları iktidar kalmadı. Hem milli değerlerimizi hem de dini istismar ettiler. Bunların anayasasında yazıyor istismar. Çok geç kalınmış bir uyanma. İzmir'de başlatılan operasyon çok büyük bir milattır. FETÖ ile mücadeleyi her kurumun içinde vermek lazım.”

ŞİMDİ YAKALARINA ATATÜRK ROZETİ TAKMIŞLAR

“Ne kadar kendilerini gizlerse gizlesinler geçmişinden kimin ne olduğu bilinmektedir. Tek iş milli duruşu göstererek gereğini yapmaktır ve şu an şartlar son derece müsaittir. FETÖ'cüler şimdi yakalarına Atatürk rozeti takmışlar. Evlerine girdiğiniz zaman Nutuk görürsünüz. Gerekirse bilmem ne için diye talimat geliyor. Bu talimatlar yıllardır aynı. PKK ile FETÖ mücadelemizde Türkiye ilk kez aynı anda bunları etkisizleştirme imkanı yakalamıştır ve bu vatan savaşıdır.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Seçimin Kaderini Gebze Belirleyecek22 Haziran 2018 Cuma 12:22
 • DİLOVASI GENÇ FENERBAHÇELİLER LOKALİ KURULDU!22 Haziran 2018 Cuma 12:19
 • 3. Havalimanı'nda tarihi gün22 Haziran 2018 Cuma 12:14
 • Çeyrek altın ne kadar?22 Haziran 2018 Cuma 12:12
 • MSÜ 2018 tercih sonuçları açıklandı22 Haziran 2018 Cuma 12:09
 • Sıcaklıklar artıyor dikkat!22 Haziran 2018 Cuma 12:06
 • Ormanya’ya ücretsiz ring seferleri başladı22 Haziran 2018 Cuma 12:03
 • Sokak hayvanlarına Büyükşehir eli22 Haziran 2018 Cuma 12:00
 • Kocaeli’nde büyük “İmar Barışı”22 Haziran 2018 Cuma 11:57
 • Flormar işçileri yürüyüş yaptı22 Haziran 2018 Cuma 11:53
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Milli Hakimiyet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim