• Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • "Görmedikleri hâlde Rablerinden korkanlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. Sözünüzü gizleyin, yahut onu açığa vurun; (fark etmez). Şüphesiz Allah, sinelerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir. Yaratan bilmez mi? O, en gizli şeyleri bilir, (her şeyden) hakkıyla haberdardır."(Mülk, 12-14)
 • "Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder."(et-Tergîb ve'l-Terhİb 2/116)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 03:24Güneş 05:25Öğle 13:12İkindi 17:11Akşam 20:47Yatsı 22:38
  • 27°C Kocaeli
  • 31°C İstanbul
  • 27°C Ankara
  • 27°C Rize
 • BIST: 95.093 0.57
 • Altın: 192,848 -0.05
 • Dolar: 4,7367 -0.02
 • Euro: 5,4882 -0.05

4 Yıllık Yetki İstedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “13 yıl kredi açtık. Gelinen nokta iç açıcı değil. Ben sizden 4 yıllık yetki istiyorum” dedi.Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kema...
4 Yıllık Yetki İstedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “13 yıl kredi açtık. Gelinen nokta iç açıcı değil. Ben sizden 4 yıllık yetki istiyorum” dedi.

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükumetin politikalarını eleştirdi. Konuşmasında sık sık yaşanacak bir Türkiye oluşturacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, halka hizmet etmek istediğini ifade etti.

Vatandaşlara sandığa giderken yanlarında bir kişi daha götürmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

“7 Haziran’a hazırlık yaparken ben sandığa gideceğim demeyeceksiniz, ‘Yanımda beraber bir kişiyle gideceğim’ diyeceksiniz. Geçen seçimlerde 2011 seçimlerinde şu veya bu nedenle CHP’ye oy vermemiş bir vatandaşımı ikna edeceksiniz. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları anlatacaksınız. 6 milyon 200 bin işsizimiz var. 17 milyon yoksulumuz var. Aylığı 1000 liranın altında olan 8 milyon emeklimiz var. Yanlış dış politika nedeniyle 2 milyon Suriyeli var. Onlara ödenen 5.5 milyar dolar var. Atama bekleyen 350 bin öğretmen var. Ektiği ürünün karşılığını alamayan ve bu nedenle de iki Trakya büyüklüğünde ekilemeyen alanımız var. Bunlar 13 yıldır iktidar olan partinin önümüze koyduğu bir tablodur. Eğer bu tablo bizim içimize sinmiyorsa, yanınızda götüreceğiniz kişiye; ‘bak arkadaş ben sana söyledim. Bu rakamlar devletin rakamlarıdır. 13 yıl tek başına yönettiler. Hiç kimse önünde engel olarak durmadı. Ama bize yoksulluk ve işsizlik verdiler. Kendi çocukları KPSS sınavına bile girmeden devlet memuru oldular. Üniversiteyi bitirdiler. 350 bin öğretmen atama bekliyor’ deyin. Yanınızda sandığa götüreceğiniz kişiye bunları anlatın. Sadece siz değil beraber çocuklarımız için güzel Türkiye’miz için ikinci bir vatandaşı beraber sandığa götüreceksiniz.”

“SİZİN İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

7 Haziran genel seçimlerinden iktidar çıkması halinde halk için çalışacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ben de size söz veriyorum. Sizin için çalışacağım. Bu güzel ülke için çalışacağım. Benim siyaset anlayışım onların siyaset anlayışına benzemez. Benim siyaset anlayışım; halkın cebi para görecek, halkı düşünendir. Hiçbir ayrım yapmadan her çocuğumuza iş bulacağız. Aş bulacağız. Asıl hedefimiz bu olacak. Bartın güzel illerimizden birisidir. Olağanüstü doğası var. Amasra’nın güzelliğini UNESCO listesine alındı. Bu kadar güzel doğa var. Biz o doğaya dokundurtmayacağız. O güzellik aynen kalacak. 6 milyon 200 bin işsizimiz var. Size bir belge göstereceğim. Bu belge Bakanlar Kurulu kararıdır. Yabancıların çalıştırılması hakkındaki kanun tasarısı kararıdır. 6 milyon 200 bin işsizimiz var. Siz onlara iş bulacak yerde ‘Ben yabancıları Türkiye’ye nasıl getireceğim ve çalıştıracağım’ diyorsunuz. Bu kadar işsizimiz var ve geldiğimiz nokta budur. Eğer bir evde işsizlik varsa o evde huzur yoktur. Anne ve baba bekler çocuğunun nasıl iş bulacağını bekler. İşsizlik bu kadar yüreğimizi yakan bir olaydır. Yeni bir politika, yeni bir anlayışla devleti yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

"REFAHI TABANA YAYACAĞIZ"

Seçim bildirgesinden başlıklar sunan Kılıçdaroğlu, refahı tabana yayacaklarını vurgulayarak şöyle devam etti:

“Refah tabana yayılmalıdır. Halk kazanmalıdır. Halkın cebi para görmelidir. İşsizlik ve yoksulluk olmamalıdır. Her evde kesinlikle tencere kaynamalıdır. Sen kaçak saray yaparken sana kaynak sorduk mu? Kaçak saray için var, yandaş için var, emekliye gelirken parayı nereden bulacaksın diye soruyorsunuz? Parayı bulacağız emekliye vereceğiz. Sanıyorlar ki emekliye aylık 10 bin lira vereceğiz. Aylığı bin liranın altında emekli maaşı olan insanlar var. Yılda iki sefer emekliye para vereceksin. Bartın’daki 44 bin emekliye sesleniyorum. Onlar size kaynak yok diyor, siz de deyin ki; ‘kusura bakmayın, bizden size oy yok.’ Oy vermeyin. Size bu topluluğun vefa borcu var. Yıllar yılı çalıştınız ve ürettiniz. Verginizi ve priminizi ödediniz, emekli oldunuz. Açlığa mahkum edildiniz. Sizin sahibiniz yok bu hükümette. Sizin sahibiniz CHP’dir.”

“HERKES KAZANACAK, HORTUMCULAR KAYBEDECEK”

Bartın’da 44 bin emekli olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye vereceklerini söyleyerek, “Şunu çok rahatlıkla söylüyorum. 44 bin emekli kardeşim dinlesin Bartın’daki. Bütün seçim meydanlarında sizin hakkınızı savunan, sizin için çaba harcayan, sizin daha iyi yaşam şartlarına kavuşmanız için mücadele eden tek bir parti var. O partinin adı CHP’dir. Sanıyorlar ki emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye verdik. Götürüp İsviçre bankalarına yatıracaklar. Yahu ne yapacak. Bakkala gidip alışveriş yapacak, kurbanlık alacak, esnaf kazanacak, sanayici kazanacak. Ama bir grup kaybedecek. Hortumcular da kaybedecek, telaşı da ondan. Zaten benim amacım da hortumcular kaybetsin. O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim. Parayı da vereceğim” dedi.

“KÖMÜR YATAKLARI ZENGİN”

Batı Karadeniz havzasında zengin kömür yatakları olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bu bölgenin kömür yatakları zengin. Ama istihdam oluşturulmuyor. Adam gibi çalıştıracağız, iş kazalarının olmadığı bütün güvenlik önlemlerinin alındığı şekilde çalıştıracağız. Her evde huzur her evde mutluluk olacak. Eğer insanlar çalışıyorsa, evlerine huzur içinde dönüyorlarsa o Türkiye yaşanacak bir Türkiye’dir. Taşeron işçilik, 21 bin yüzyılın köle düzenidir. Gidiyorsun diyorsun ki ‘Hastanenin temizliğini yapacağız.’ Bir tane taşeron buluyorsun günün 24 saati çalışsınlar. Ama bunlar işçi değil, köle. Kölelik düzenini savunur muyuz? Biz ne diyoruz kölelik düzenini kaldıracağız. Taşeronu bitireceğiz. İşçi oturacak adam gibi çalışacak. İş güvenliği de olacak. Hiçbir sorun olmayacak. Biz bunu söylüyoruz” diye konuştu.

“TAŞERONU ARADAN ÇIKARTACAĞIZ”

Kaynakla ilgili soruları da eleştiren Kılıçdaroğlu, taşeronu aradan çıkartacaklarını belirterek, “Ne diyorlar; ’kaynağı nereden bulacaksın’ diyorlar. Bu işin kaynağı zaten var. Taşerona ödüyorsun. Yüzde 18 KDV ile ödüyorsun. Taşeronu ortadan kaldıracaksın. Parayı doğrudan doğruya işçiye vereceğim. İşçinin de kârı olacak. Onlar bunu istemiyorlar. Biz savunacağız, biz yapacağız. Hem devletin kârı olacak. İşçi de hem sendikalı olacak. Onun da hakkını sonuna kadar savunacağız. Parayı nereden buluyorsun diye çok soru soruyorlardır. Yeri geldiği zaman da Türkiye dünyanın 20 büyük ekonomisinden biri diyorsun. Para var mı? Elbette var. Kimler için var onlar için var. Sizin için yok. Ama halkçı düzende para onlar için yok, sizin için, halk için var olacak” ifadelerini kullandı.

“ÇİFTÇİ ÜRETECEK, MAZOTU 1.5 LİRADAN ALACAK”

Çiftçinin sabahın erken saatlerinde tarlaya giderek çalıştığını, tarlayı ektiği zaman da zarar ettiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, mazotu 1.5 lira yapacaklarını söyledi. Elmas, yakut ve pırlantada ÖTV olmadığını, ancak mazotta ÖTV olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Çiftçi üretiyor, alın teri döküyor. Sabahın erken saatinde tarlaya gidiyor çalışıyor. Çiftçi ektiği zaman zarar ediyor. İki Trakya büyüklüğündeki alan ekilmiyor. Saman ithal edilen ülke olduk. Çiftçi üretsin, kâr elde etsin. Üretsin, ihracat yapsın. Döviz gelsin. Bunları savunduk. Masumca bir şey söyledik. Çiftçi için mazotu 1.5 lira yapacağız dedik. Çiftçi üretecek. Satacak ve kazanacak. Esnaf kazanacak. Dünyanın en pahalı mazotu Türkiye’dedir. Eğer bir iktidar partisinden milletvekili adayı görürseniz ona şu soruyu sorun. Dünya enerji ajansının raporuna göre Türkiye’de en pahalı yakıt var. Ona da itiraz ediyorlar. Ben eski maliyeciyim. Vergi, bütçe nedir bilirim. Nasıl harcanır bilirim. Kul hakkı yemenin de ne menem bir bela olduğunu da bilirim. Sen yatlara verirken biz kaynak sorduk mu? 1.21 kuruşa veriyorsunuz. Yata binip tarlaya mı gidiyorlar. Sabahın köründe yata mı gidiyorlar? 1.50 kuruşa çiftçiye yakıt vereceğiz. Elmas, yakut, pırlanta ve inci bunlarda ÖTV yok. Çiftçinin mazotunda ÖTV var. Benim tercihim çiftçiden, üretimden ve alın terinden yana” dedi.

“13 YILDA KREDİ AÇTIK, GELİNEN NOKTA İÇ AÇICI DEĞİL”

Yaşanacak bir Türkiye için mücadele edeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, Bartın halkından 4 yıllık hükümet için yetki istedi. Kılıçdaroğlu, “Yaşanacak bir Türkiye için mücadele edeceğiz. 13 yıl kredi açtık. 13 yılda geldiğimiz nokta hiç iç açıcı değil. Hepimizin oturup yeniden düşünmesi lazım gelir. Eski anlayışımızı, eski değerlerimizi bir tarafa bırakalım. Güzel ve yaşanacak bir Türkiye için sayfa açalım. 4 yıllık yetki istiyorum. 13 yıl 10 yıl değil. 4 yıllık yetki istiyorum. 4. Yılın sonunda bu güzel ülkede Türkiye’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 4. yılın sonunda güzel bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye, kendi içinde barışık olan bir Türkiye, sokaklarında caddelerinde güler yüzlü insanların dolaştığı bir Türkiye, gerilimlerin değil beraber yaşamanın ne kadar güzel olduğunu gören bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Asıl hedefimiz büyüyen ve üreten Türkiye olacak. Babalarımız, dedelerimiz, ulusal kurtuluş savaşını verdiler kazandılar. Yoksulluk içinde ülkeyi demir ağlarla ördüler. Büyümeler sağladılar. Bütün hastalıkları yendiler. Fabrikalar kurdular. Uçak dahi yaptılar” şeklinde konuştu.

“TEK GÖREVİM VAR O DA SİZE HİZMET ETMEK”

Gerginliklerden, kavgalardan, yoksulluk ve yasaklardan bıktıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bütün bunları değiştirmeye hazır mıyız? O zaman 7 Haziran’da sandığa gideceğiz. Benim tek görevim var o da size hizmet etmektir. Bize destek vereceksiniz. Partiye destek vereceksiniz. Benim çocuklarımın yatak odalarında boy boy kasalar olmayacak. Benim bakanlarımın ayakkabı kutularında paralar olmayacak. Hiç kimsenin hakkını yemeyeceğiz. Her kuruşun hesabını vermek de bizim boynumuzun borcu olacak. Şaha kalkmış bir Türkiye, büyüyen ve üreten bir Türkiye, bölgesinde dışlanan değil, sorunlar çıktığı zaman başvurulan bir Türkiye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün görkemli Türkiye’sini yeniden şaha kaldıracağız. Onurlu duran, onurunu koruyan, bayrağını koruyan, halkının hakkını kuran bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Türkiye üretirse güçlü olur, tüketirse değil. Türkiye, gencine istihdam oluşturursa güçlü olur. Türkiye bunların tamamını yapabilir. Hepsini yapabiliriz. Gücümüz var, insanımız var. Eksik olan namuslu siyaset, eksik olan düzgün siyaset, eksik olan ahlaklı siyaset” dedi.

“İLK 4 AY İÇİNDE ‘TEMİZ AHLAK YASASI’ ÇIKACAK”

Hükumete geldiği takdirde ilk dört ay içerisinde ’Temiz Ahlak Yasası’nı çıkartacağını söyleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“O nedenle taahhüt ettik. İlk 4 ay içerisinde çıkaracağımız kanunun adı ’Temiz Ahlak Yasası’ olacak. Kirliliği siyasetten arındıracağız. Siyaset halka adanmışlıktır, cep doldurma sanatı, köşeyi dönme sanatı değildir. Vatandaşın mağduriyetini gidermektir. O nedenle sözüm sözdür. Bu ülke için bayrağım için çocuklarımız için gelecek için yeni bir sayfa açacağız.”

Konuşmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’na Bartın çileği takdim edildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Ak Kadınlar iftarda buluştu13 Haziran 2018 Çarşamba 11:40
 • İşte AK Parti Kocaeli'nin seçim beyannaamesi12 Haziran 2018 Salı 20:29
 • AK Darıca vitesi yükseltti12 Haziran 2018 Salı 07:43
 • MHP Gebze'den Beylikbağı iftarı12 Haziran 2018 Salı 07:37
 • "Teşekkürler Kocaeli"11 Haziran 2018 Pazartesi 14:05
 • Tarih yazmaya hazırlanıyoruz!09 Haziran 2018 Cumartesi 15:48
 • Höbek, "İstikrar için AK Parti ile devam"09 Haziran 2018 Cumartesi 15:22
 • Bıyık, çocuklarla özlem gideriyor09 Haziran 2018 Cumartesi 15:08
 • STK'lardan Ekinci'ye destek09 Haziran 2018 Cumartesi 14:36
 • Işık, “Dilovası’nı enlerin ilçesi yaptık”07 Haziran 2018 Perşembe 14:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Milli Hakimiyet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim